Reklam Alanı - 1

2019 Özür Grubu Takvimi Erkene Çekilmelidir!

Başlatan habibocak, 05 Temmuz 2019, 14:27:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

05.06.2018 tarihinde MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından ( 2018-12 nolu genelge ) illere gönderilen: "2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi" konulu yazının 3.maddesinde; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacağı belirlenmişti.

Ancak; 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları doğrultusunda eğitim sisteminin daha verimli yürütülmesi amacıyla; 24.06.2019 tarihinde MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından ( 2019- 9 nolu genelge ) illere gönderilen yazıda ise; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başlaması ve 5-6 Eylül tarihlerinde ise Uyum Eğitimi yapılacağından bahsedilmiştir.

Haliyle; 1 Kasım 2018 tarihinde yayınlanan öğretmenlerin 2019 yılı özür grubu takvimi hazırlanırken, 05.06.2018 tarihindeki yazıda yer alan eğitim öğretim yılının başlangıcı olarak 16 Eylül tarihi baz alınmıştır.

Ancak takvim 24 Haziran 2019 tarihinde, eğitim öğretim yılının başlangıç tarihi erkene çekildiği için, 2019 yılı özür grubu takviminin de revize edilmesine gerek vardır.

Çünkü Ağustos 2019 özür grubu takvimine göre; 29 Ağustos'ta yapılacak atamalar sonucu öğretmenlerin 2 Eylül tarihinden itibaren ilişik kesmeye başlayacağından, yeni düzenlenen eğitim öğretim yılı takvimine göre 5 Eylül tarihindeki uyum eğitimine başlaması arasındaki süre azdır. Özür grubu çıkacak öğretmenler; eski okulundaki ilişik kesme, yeni okulunda göreve başlama, yeni tayini çıkacak ilde ev arama, eşya taşıma, çocuklarını okula kayıt ettirme ... gibi birçok durumu 3 günlük çok kısa bir sürede tamamlaması, öğretmenlerimizi zora sokacaktır. 

2018 Ağustos özür grubu atamalarının 17 Ağustos'ta açıklandığının altını çizmekte fayda var.

MEB'in Ağustos 2019 özür grubu atama takvimine bakacak olursak;

1.Aşama : 5-9 Ağustos'ta Başvurular

2.Aşama  :  22-27 Ağustos'ta Tercihler

Sonuçlar  : 29 Ağustos'ta açıklanacağını görmekteyiz.

Oysa ki bu takvimdeki

2.Aşama'yı yani Tercihleri 12-16 Ağustos'a,

Sonuçları ise 19 Ağustos'a çekip;

26 Ağustos'ta da ilişik kesme işlemlerinin başlaması öğretmenlerimiz için daha yararlı olacağı düşüncesindeyiz.

Veysel KUL

Benzer Başlıklar (5)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.