Reklam Alanı - 1

Meb e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu Kursu Açıyor

Başlatan Admin, 14 Kasım 2019, 16:42:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

Meb e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu Kursu Açıyor.

Pdf halini indirmek için TIKLAYINIZ.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:

1. Kurslar Mahalli Hizmetiçi Eğitim (Ücretsiz) olarak 18 saat düzenlenecektir.

2. Kursları İl/İlçe MEM'ler Resmi yazı yada mebbis üzerinden kendi belirledikleri tarihlerde yapacaklardır.

3. Başvuru yapacaklar E-Sınav salonunun bulunduğu ilçeden olacaktır. Diğer ilçelerden başvuru alınmayacaktır.

4. E-Sınav Salonunun olduğu ilçede görevli tüm öğretmenler ile resmi yazıda (Resmi Yazı) belirtilen personel katılabilecektir.

5. E-Sınav Uygulama izlemeci olarak seçileceklerde il/ilçenin durumuna göre kontenjan sınırı vardır.

6. Daha önce alınan Uygulama İzleme Sorumlusu belgeleri iptal olacaktır.

eyuperol

İllerde mahalli olarak gerçekleştirilecek olan e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu
Kursunda eğitim görevlisi olarak görevlendirilecek olan personel; daha önce düzenlenmiş olan
2019990155 ve 2019990156 faaliyet numaralı "e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu Eğitici
Eğitimi Kursuna" katılarak kurs sertifikası verilen ve ekteki listede (Ek-1) bilgileri yer alan
personel arasından belirlenecek olup söz konusu listede isimleri yer alan personel dışında eğitim
görevlisi görevlendirilmeyecektir.

merhaba hocam yukarıdaki yazıdan yanlış anlamadıysam bu sınava herkes değil de belirtilen numalardaki seminerlere katılanlar başvurabilecek doğru mudur?  bu arada bende bilişim teknolojileri öğretmeniyim ama o seminerlerden haberim bile olmadı

Admin

Alıntı yapılan: eyuperol - 14 Kasım 2019, 20:40:41 İllerde mahalli olarak gerçekleştirilecek olan e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu
Kursunda eğitim görevlisi olarak görevlendirilecek olan personel; daha önce düzenlenmiş olan
2019990155 ve 2019990156 faaliyet numaralı "e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu Eğitici
Eğitimi Kursuna" katılarak kurs sertifikası verilen ve ekteki listede (Ek-1) bilgileri yer alan
personel arasından belirlenecek olup söz konusu listede isimleri yer alan personel dışında eğitim
görevlisi görevlendirilmeyecektir.

merhaba hocam yukarıdaki yazıdan yanlış anlamadıysam bu sınava herkes değil de belirtilen numalardaki seminerlere katılanlar başvurabilecek doğru mudur?  bu arada bende bilişim teknolojileri öğretmeniyim ama o seminerlerden haberim bile olmadı

Hocam,

O kurslara katılanlar eğitimi verecek olan kişiler. Bu kişiler İl Mebbis yöneticileri ve İl Ölçmeden sorumlu kişiler.

eyuperol

Alıntı yapılan: Admin - 14 Kasım 2019, 21:18:29 Hocam,

O kurslara katılanlar eğitimi verecek olan kişiler. Bu kişiler İl Mebbis yöneticileri ve İl Ölçmeden sorumlu kişiler.

Tamamdır o zaman bende başvurabilirim, teşekkürler.

ozoglu01

NEREDEN BASVURU YAPIYORUZ HOCALARIM

Admin

Alıntı yapılan: ozoglu01 - 14 Kasım 2019, 23:33:46 NEREDEN BASVURU YAPIYORUZ HOCALARIM

Açıklamalardan 2. Maddeyi okursanız hocam.

narses

BTR kursu alanlar da başvurabilir mi?

HİLAL19

Sayın Admin
Halk Eğitim Merkezinde Tekniker olarak görev yapmaktayım. ekli listedeki aranan şartlarda bu kursa müracaat etmemizde herhangi bir problem olmamasına rağmen ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğü Özel öğretim bölümü personeli bu kursa müracaat edemeyeceğimiz yönünde görüş bildirirler gerekçesi bundan önceki açılan kursa almadıkları gerekçe milli eğitim müdürlüğünün hizmet binasında görev yapmamamızı söylemektedir. Pek inandırıcı değildi ama ses çıkartmadık iki arkadaş. fakat bu yeni açılacak kursa katılmak istediğimizi şifahen söyledik halen önceki müracaat şartları geçerli demekteler. oysaki müracaat şartlarında derki e sınav merkezinin bulunduğu ilçede görev yapan personel veya öğretmen denmekte. bu bence keyfi bir uygulama değilmi. bunu böyle söyleyincede bakanlığımızıdan görüş talep edeceklerini söylediler. Buda şunu gösteriyor müracaatlar bitince görüş isteyecekler ve bizler yine bu kursa katılamayacağız. bu durumda müracaatlar başlamadan ne  yapabilirizi. veya ilgili makama durumu bildirelimmi veya bu görüş hakkında sizerin görüşü nedir.

Admin

Alıntı yapılan: HİLAL19 - 19 Kasım 2019, 19:42:27 Sayın Admin
Halk Eğitim Merkezinde Tekniker olarak görev yapmaktayım. ekli listedeki aranan şartlarda bu kursa müracaat etmemizde herhangi bir problem olmamasına rağmen ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğü Özel öğretim bölümü personeli bu kursa müracaat edemeyeceğimiz yönünde görüş bildirirler gerekçesi bundan önceki açılan kursa almadıkları gerekçe milli eğitim müdürlüğünün hizmet binasında görev yapmamamızı söylemektedir. Pek inandırıcı değildi ama ses çıkartmadık iki arkadaş. fakat bu yeni açılacak kursa katılmak istediğimizi şifahen söyledik halen önceki müracaat şartları geçerli demekteler. oysaki müracaat şartlarında derki e sınav merkezinin bulunduğu ilçede görev yapan personel veya öğretmen denmekte. bu bence keyfi bir uygulama değilmi. bunu böyle söyleyincede bakanlığımızıdan görüş talep edeceklerini söylediler. Buda şunu gösteriyor müracaatlar bitince görüş isteyecekler ve bizler yine bu kursa katılamayacağız. bu durumda müracaatlar başlamadan ne  yapabilirizi. veya ilgili makama durumu bildirelimmi veya bu görüş hakkında sizerin görüşü nedir.

Sayın Hocam,

Son gelen yazıda il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışan ibaresinden dolayı almayabilirler.

simonbolivar

Seyhan ilçe MEM kursu açmış ama mebsiste yok, üstelik kursa daha önce sertifikası olanlar başvurabilir denmektedir, Bakanlığın yazisida böyle bir ibare var mıydı?

Admin

Alıntı yapılan: simonbolivar - 10 Aralık 2019, 12:38:47 Seyhan ilçe MEM kursu açmış ama mebsiste yok, üstelik kursa daha önce sertifikası olanlar başvurabilir denmektedir, Bakanlığın yazisida böyle bir ibare var mıydı?

Evet hocam. Daha önce başvuranlar olacak hatta son gelen yazı ile öncelik onlarda

simonbolivar

O zamanbakanlik yazısinin bir önemi kalmadı eskiler aynen devam edecekse

Admin

Alıntı yapılan: simonbolivar - 10 Aralık 2019, 17:40:30 O zamanbakanlik yazısinin bir önemi kalmadı eskiler aynen devam edecekse

Her ilde olmasa da çoğu ilde ihtiyaç yok. Büyük şehirlerde ihtiyaç var Hocam.

isikayhan

yeni gelen yaz(lar) nerede?
aradım tüm siteyi bulamadım, ben mi göremedim acaba

Admin

Alıntı yapılan: isikayhan - 12 Aralık 2019, 11:09:42 yeni gelen yaz(lar) nerede?
aradım tüm siteyi bulamadım, ben mi göremedim acaba

Buyrun Hocam.

Benzer Başlıklar (5)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.