Reklam Alanı - 1

Kadrolu Öğretmenlikten Sözleşmeli Öğretmenliğe Geçiş esnasında yapılacaklar

Başlatan malatyalı, 24 Ekim 2019, 19:20:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

malatyalı

Değerli arkadaşlar

Kadrolu Öğretmenlikten Sözleşmeli Öğretmenliğe Geçiş esnasında
1 - Hitap
2 - Mebbis
sistemlerinde neler yapılmalı?

Kadrolu Öğretmenlikten Sözleşmeli Öğretmenliğe Geçişi yapan İl ya da İlçe müdürlüklerimiz var ise adım adım yapılacak işlemleri paylaşabilir mi?

Admin

İl Millî Eğitim Müdürlüklerine

657 sayılı  Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca sözleşmeli öğretmen olarak  görev yaparken, 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin  Ek 4 üncü maddesi kapsamında kadrolu öğretmenliğe atananların;
·        MEBBİS e-Personel Modülüne kadrolu öğretmenliğe fiilen başlama tarihinin,
·        Sosyal Güvenlik Kurumu HİTAP'a  memuriyete ilk başlama tarihinin ise göreve başladıkları tarihi takip eden aybaşı esas alınarak
girilmesi gerekmektedir.
       Örneğin:
a)      21/10/2019 tarihinde kadrolu öğretmenliğe başlayan öğretmenin MEBBİS'te kadrolu göreve başlama tarihi 21/10/2019, SGK HİTAP'a  ise memuriyete ilk başlama tarihinin  15/11/2019 olarak,
b)      19/11/2019 tarihinde kadrolu öğretmenliğe başlayan öğretmenin MEBBİS'te kadrolu göreve başlama tarihi 19/11/2019 , SGK HİTAP'a ise memuriyete ilk başlama tarihinin  15/12/2019 olarak,
girişi yapılacaktır.
      Bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının e-postası aşağıda  gönderilmiş olup, yapılan açıklamalar doğrultusunda işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Personel Genel Müdürlüğü
NOT: Bu konuda ilçe millî eğitim müdürlüklerinin de bilgilendirilmesi.

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.