Reklam Alanı - 1

Excel Ders Programını EBA Canlı Derse Aktarma (Lise)

Başlatan 3rkan, 12 Ekim 2020, 01:49:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3rkan

12 Ekim 2020, 01:49:38 Son düzenlenme: 06 Kasım 2020, 20:50:18 3rkan Sebep: Meslek Lisesi Güncellemesi
Uzun süredir Excel'de oluşturulan ders programını tek tuşla EBA Canlı Ders ekranına yüklemenizi sağlayacak makroyu yazıyordum. EBA'nın dinamik yapısı makroyu yazmamı çok zorlaştırdı.
Son kontrolleri yaptıktan sonra kullanım videosu ile beraber dosyayı bu başlık altında yayınlayacağım.

Güncelleme (15.10.2020 01:45): Excel dosyası kullanıma hazır. Videoyu izleyerek nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Güncelleme (20.10.2020 01:55): Excel dosyasını güncelleyip video açıklamasına ve aşağıya bırakıyorum.

Excel'den EBA Canlı Derse Aktarma Dosyası Ver. 2.0 (20.10.2020): https://bit.ly/3dKzzK7

Güncelleme (03.11.2020 23:00): EBA güncellemesi ile birlikte dosya sadece Lise düzeyinin kullanımı için uygun hale gelmiştir. Sürüm 3.0'a yükseltilmiştir.

Excel'den EBA'ya Toplu Canlı Ders Aktarma Dosyası Ver. 3.0 (03.11.2020):  https://bit.ly/2JzRvwb

Güncelleme (06.11.2020): Meslek Liselerinin ders sayısının fazla olmasından dolayı yaşanan donma sorununun çözümü için yapılan güncellemedir. Kullanımı:

1- Ders verilerini çektikten sonra "EBAGelen" çalışma sayfasını açın.
2- "E" sütununda ki derslerden kullanmak istediğiniz dersleri boş bir excel sayfasına kopyalayın.
3- "E" sütununda ki dersleri silin. (Uzun sürebilir).
4- Ayırdığınız dersleri "EBAGelen"  çalışma sayfasının "E" sütununun 2. satırından ("E2" den) başlamak üzeri sıralayın.
5- Ders programınızı ayarlamaya başlayabilirsiniz.

NOT: Ayırdığınız dersleri kaydedin, daha sonraki günlerde tekrar ders ayarlamanıza gerek kalmaz.

Meslek Lisesi için hazırlanan toplu ders aktarma dosyası (06.11.2020) : https://bit.ly/354EFy7

lazer55

Bende imacros chrome ekletisiyle yaptım. Ama lisansız versiyon. data dosyası kullanmaya izin vermedeği için fazla bir işe yaramadı. Excelde denedim Webbrowser eklentisi EBA yı açmadı. Sizin çözümünüzü merakla bekliyorum. 

3rkan

Alıntı yapılan: lazer55 - 13 Ekim 2020, 15:53:01 Bende imacros chrome ekletisiyle yaptım. Ama lisansız versiyon. data dosyası kullanmaya izin vermedeği için fazla bir işe yaramadı. Excelde denedim Webbrowser eklentisi EBA yı açmadı. Sizin çözümünüzü merakla bekliyorum. 
Tek tek elle kodluyorum. Siteden bilgileri alma, onları tabloya yansıtma, oluşturulan dersleri eba ya gönderme... Takıldığım yer oluyor çözemiyorum. Bazen 1 satır kod için günlerce araştırma yapıyorum. Bir ara olmayacak diye vazgeçtiğim oldu, sonra tekrar koyuldum işe. Bunu neden anlattım bilmiyorum ama gerçekten çok yorucu. Tamamlarsam uzun süre excele bakamayacağım 😂

3rkan

Dosya hazırlandı, umarım hata almadan kullanabilirsiniz.

lazer55

ie Eba yı açımıyor.

3rkan

Alıntı yapılan: lazer55 - 15 Ekim 2020, 10:49:50 ie Eba yı açımıyor.

Tarayıcı sürümünü kontrol eder misiniz? Eski sürüm ise güncellemenizi tavsiye ederim.

sirinhuseyin82

hocam sorun hala devam ediyor. exceli güncelledim 2019 yaptım. İnternet explorer güncel. ama hala ebayı açmıyor

3rkan

Alıntı yapılan: sirinhuseyin82 - 15 Ekim 2020, 13:31:57 hocam sorun hala devam ediyor. exceli güncelledim 2019 yaptım. İnternet explorer güncel. ama hala ebayı açmıyor

Çözüm bulursam paylaşırım hocam

3rkan

Dosyayı güncelleyip ilk gönderiye bıraktım. Umarım işinizi görür.

Mahfuz YILDIZ

Gerçekten çok güzel program olmuş. Ellerinize emeğinize sağlık hocam.

osmnndr

21 Ekim 2020, 10:03:14 #10 Son düzenlenme: 21 Ekim 2020, 12:58:53 osmnndr
Hocam ellerinize sağlık. 8.sınıflar eklenirken bir sonraki sekmede 7.sınıfların listesi çıkıyor. Ders saatleri ve diğer veriler doğru oluyor. Neden olabilir?

3rkan

Alıntı yapılan: osmnndr - 21 Ekim 2020, 10:03:14 Hocam ellerinize sağlık. 8.sınıflar eklenirken bir sonraki sekmede 7.sınıfların listesi çıkıyor. Ders saatleri ve diğer veriler doğru oluyor. Neden olabilir?

Seçim süresini artırıp tekrar denerseniz düzelebilir hocam. İE nin yavaşlığından dolayı eski sınıfa ait verileri alabiliyor.

3rkan

Excel Dosyası güncellenmiştir. İlk paylaşımdan ulaşabilirsiniz.

conqueror37

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Yalnız sonraki haftanın tarihleri görünmüyor. Onu nasıl çözebiliriz.
teşekkürü bir borç biliriz. @3rkan

3rkan

Teşekkürler hocam. 3-4 gün sonrasını görebiliyorsunuz, araya haftasonu girdiği için göremeyebilirsiniz. EBA da ne varsa onu gösterir ve onu ekler. 3 gün sınırlamasını kaldırırlarsa daha iyi olacak.

Benzer Başlıklar (3)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.