Giriş Yap Kayıt Ol
 


Soralım-Öğrenelim Sitemiz Yayına Başlamıştır. Üye Olup Sorularınızı Sorabilirsiniz. Soralım Öğrenelim Sitemizi Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ.

Devre Dışı Bırakılan Komut İstemi Nasıl Aktif Edilir?
Okunma sayısı 2229 defa 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
15 Kasım 2017, 12:56:16
Windows’ta Komut İstemi’ne girdiğinizde devre dışı bırakıldı hatasıyla karşılaşıyorsanız, sorunun çözümüne dair anlattığımız yöntemlere göz atmanızı öneririm.Bilgisayara bulaşan bazı zararlı yazılımlar Komut İstemi, Görev Yöneticisi gibi bölümleri devre dışı bırakabiliyor. Zararlı yazılımın kendini koruma yöntemi olarak değiştirdiği bu ayarları eski haline nasıl döndüreceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1. Yöntem

Başlat > Çalıştır’a girerek aşağıdaki kodu yazıp Enter tuşuna basın.

Kod: [Seç]
REG add HKCU\Software\Policies\Microsoft\Windows\System /v DisableCMD /t REG_DWORD /d 0 /f
2.Yöntem

Aşağıdaki kodları kopyalayın ve boş bir not defterine yapıştırın. Not defterini üstteki menüden Dosya > Farklı Kaydet adımlarını izleyerek uzantısı .reg olacak şekilde kaydedin ve daha sonra çalıştırın.

Kod: [Seç]
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\System]

"DisableCMD"=-

3.Yöntem

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa Çalıştır’a gpedit.msc yazıp Enter tuşuna basın. Açılan Grup İlkesi penceresinden sırasıyla Yerel Bilgisayar İlkesi > Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem adımlarını izleyin. Sistem bölümüne geldiğinizde sağdaki menüde Komut Satırına Erişimi Engelle seçeneğini göreceksiniz, buna çift tıklayarak Yapılandırılmadı olarak işaretleyip, Tamam butonuna basın.

Bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramıyorsa bilgisayarınızı bir antivirüs programıyla taratmanızı tavsiye ederim. Hangi antivirüs programını kullanmalıyım? diye soracak olursanız, aşağıdaki uygulamalardan dilediğinizi kullanabilirsiniz.


tamindir


 

"Görev yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı." hatasının çözüm

Başlatan Admin

Yanıt: 0
Gösterim: 1190
Son İleti 03 Eylül 2013, 22:11:20
Gönderen: Admin