Eğitim ve Bilişim Forumu

Haberler:

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Başarılar Dileriz!
Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı Okulda yapılanlarla ilgili bilgi alma
Cevaplar 2
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 755
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: Okulda yapılanlarla ilgili bilgi alma  (Okunma sayısı 755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CTeacher

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkür Puanı : +0/-0
Okulda yapılanlarla ilgili bilgi alma
« : 13 Mart 2018, 17:47:32 »
Merhabalar herkese,
Milli Eğitim'e bağlı bir kurumda öğretmenlik yapıyorum. Bazı konular hakkında sorularım var. Nette o kadar arama yapmama rağmen herhangi bir sonuç bulamadım. Soru sorabileceğim bir bölüm de aradım forumda ama bulamadım yanlış bölümde sorduysam eğer yöneticilerden özür diliyorum.

1. Sınıflara kamera koymak yasak mı? Herhangi bir mevzuat var mı?
2. Okul idaresi sınıf kapılarına cam koyabilir mi? Herhangi bir mevzuat var mı?
3. Rehberlik servisiyle birlikte okul idaresi deneme yapabilir mi?
4. Deneme yapmak amacıyla sınıftan parça parça -3er 4er- kişi alabilirler mi?

4. sorumda idareye tüm sınıfı denemeye alacaksanız alın yoksa tüm hafta boyunca bazı dersleri eksik işlemek zorunda kalıyoruz öğrenciler için kötü oluyor dedim öğretmenler kurulu kararı dediler. 2. dönem okula atandığım için o kurulda ben yoktum. İtirazımı neye dayandırarak kime yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı hüdo33

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Okulda yapılanlarla ilgili bilgi alma
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2018, 21:14:14 »
Hocam bu konularda aslolan öğrencilerin güvenliğidir.(Kamera ve cam takılması konusunda)
Kurul kararı konusunda Öğretmenler kurulu kararı varsa yeni kurula kadar geçerlidir.

Çevrimdışı CTeacher

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Okulda yapılanlarla ilgili bilgi alma
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2018, 21:50:55 »
Teşekkür ederim hocam.
cam ve kamera konusunda özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği için itiraz edilebilir mi peki? ders işlerken sürekli o camlardan gelen geçenin izlemesi ve öğrencilerin dikkatini dağıtmasını kabul etmiyor idare :)

İlçe Milli Eğitim'e ya da İl Milli Eğitim'e durumu aktarıp çözüme ulaşma şansımız yok mu peki hocam. Okulda gerçekten çok anlamsız şeyler dönüyor. Müdür okulda durmuyor. Müdür yardımcıları da oralı bile değil herkes kendi bildiğini okuyor.