-

Web de Öğren Yeni

İlk Defa Sınavla Yönetici Görevlendirme Soru-Cevap Bölümü

Başlatan habibocak, 05 Temmuz 2019, 10:40:11

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

İlk Defa Sınavla Yönetici Görevlendirme Soru-Cevap Bölümü


1. Öğretmen olarak atanamadığınız bir okula yönetici olarak atanamazsınız.

2. Kurucu müdür olarak görevlendirildiginiz okulu sınavlı atamada tercihinizde yazarsanız sadece o okul için + 4 puan ilave edilir.

3.Her yil muhakkak mulakat var ama sinav olmayabilir. Bu puanla 3 yil mulakata girebilirsiniz.

4. Yeniden gorevlendirilen mud yrd larinin mudurluge müracaatinda yeri munhal boş gosterilip atanamazsa yerinde mudur yardimci olarak kalacak.

5. Bilim sanat merkezine yonetici olmaniz icin bilim sanat merkezine öğretmen olarak atanabilme sartı aranir veya son 5 yıl içersinde bilim sanatta çalışmış olmak.

6. Rehberlik Araştırma Merkezine özel eğitim ögretmenleri ve rehber öğretmenler yönetici olur.

7. Ilkokula Sınıf ögretmeni, Rehber ögretmen, okul oncesi ögretmeni, ingilizce ve Din Kultürü ve Ahlak Bilgisi ögretmeni yönetici tercihinde buluabilir fakat Sınıf ögretmeni müdürlükte +5 puan, yardimcilikta bir kadro ise Sınıfcı birden fazla kadro ise biri sınıfcı, biri en yuksek tercih eden yerleşir

8. İHO lara Din K. Müdür olarak +5, Müdur yardimcisi olarak bir normu varsa Din K birden fazla normu varsa biri Din K digeri ise puan üstünlüğune göre en yüksek olan atanır.

9. Anaokullarına Okul oncesi ve Rehber ögretmenler yönetici tercihinde bulunur. Okul oncesi ögretmeni +5 puan farkı vardır.

10. Mülakatlar puanlarıniz kadronuzun bulunduğu ilde geçerlidir.

11. Mülakata girip veya girmeden başvuru yapmış olsanız da tercih edip yerleşmediğiniz surece sınav puanınızı ertesi yıl tekrar kullanabilirsiniz.

13.Kurucu müdürlük olarak görev yaptığınız okulu tercih ettiğınızde +4 puan alırsınız

15.Halk egitim müdürlüklerini ve ögretmen evlerini tüm branşlar yazabilir ve herhangi bir artı puan veya önceligi yoktur. Puanı yüksek olan yerleşir.

16.Mülakata girmemenin herhangi bir cezai yaptırımı yoktur.

17. Daha önceki yıllarda Disiplin cezası alınması sözlü sınavda veya tercih puanında puan düşüklüğü yapmaz.

18. Ilk atama yoluyla yüksek lisansin bir puan etkisi yoktur.

19. Ilk atamada mudur yardımcılarına tercih ettigi okul türleri için ek puan yoktur. Birden fazla müdür yardımcısı kadrosu olan yerlerde mudur yard branş önceligı vardır. Muďur tercihlerinde +5 puan ilavesi vardır.

20. Birden fazla mudur yardimcisı kadrosu olan ilkokullarda bir sınıfcı puani ne olursa olsun önceliklidir. Diger kadro puan üstünlügüne gore yerleştirilir.
Eğer kadronun biri diğer bransla dolu iken bir bir ihtiyaç sınıfcının önceligidir.

21. Mülakata başvurup üç katı aday içinde cağrilmadiniz ise sınav puaninız yanmaz.

22. Mülakata başvurup 3 katı aday içinde çağrildiniz ve gitmediniz sınav puanınız yanmaz.

23. Mülakatta gecerli not aldiniz ve tercih etmediniz sınav puanınız bir sonraki yıl kullanabiliesiniz. Bundan önceki yıllarda böyle uygulandı.

24. Tercih yapip yerlesemediniz. Sınav puaninizı bir sonraki yıl kullanabilirsiniz.

25. Tercih yapıp yerlestiniz ve gitmedi iseniz sınav puanınızı kullanmış olup bir daha kullanamazsınız.

26. Tercihlerinize yerleştiniz fakat gitmek istemezseniz istifa etmiş sayilip bir yıl beklersiniz. Ve kadronuz eski okulunuzda kalır. Gecmiste uygulanan durum

27.Görevlendirme Paunının eşit olması durumunda;
(3) Adayların puanlarının eşitliği halinde, sırasıyla yazılı sınav puanı, Ek-2'de yer alan forma göre sözlü sınav puanı, yöneticilikteki hizmet süresi, öğretmenlikteki hizmet puanı fazla olan adayın görevlendirmesi yapılır. Eşitliğin devamı hâlinde görevlendirilecek aday kura ile belirlenir.

28. Ilk defa yönetici görevlendirmede 20 okul tercihi yapılır.

29. Zorunlu hizmet kapsamında artırımlı puan aldığınız okulunuzu yasarsanız yine artırımlı puan almaya devam edersiniz.

30. Bilseme idareci olabilmeniz için bilsemde çalışıyor olma şartı olması lazım veya bilsem ögretmen mülakatıñı kazanıp henüz bilsemde görev yapmasanız da idareci olabilirsiniz

31. Zorunlu hizmet bölgesinde şuan itibariye görev yapıyorsanız ve zorunlu hizmetiniz bitmedi ise eşinizin zorunlu hizmeti bitse dahi siz halihazirda zorunlu hizmet bölgesinde olduğunuz için eş durumu nedeniyle "ertelendi" şeklinde degiştiremessiniz. Bu yüzden zorunlu hizmette çalışıyor olanların zorunlu hizmeti bitmemişse yöneticilikte zorunlu hizmey dışı yerleri yazamaz. Yönetmelik Madde 5

32. Özel egitim okullarini sınıf ögretmenleri, okuloncesi ogretmenleri ve ozel egitim okul/kademesinde dersi olmayan öğretmenler tercih edemez

33. Meslek lisesi meslek ögretmenleri tüm meslek liselerinde müdürlükte önceliklidir. Cplde buna dahildir

34. Bayan oncelikli bir okulu bayan tercih etmesi durumunda erkeklerin puani ne olursa olsun yerlesemez

35. Turkce ogretmeni liseyi tercih edemez

36. Ingilizce ogretmeni ilkokul ortaokul lise ogretmenevi ve halk egitimi tercih edebilir

37. EYKS Puanınızı bir kez kullanabilirsiniz. Bu yıl müdür yardımcılıgına atanip aynı puanla bir yıl sonra müdürlüğe müracat edemezsiniz.

38. Tercihine yerleşip iptal ettirmek isteyenle ilgili ilinizde uygulanan presedürü bilmeniz gerekecektir. Illerin uygulaması birbirinden farklılık gösterebilir. Iptal ettirenin eski kadrosunda mı kalacagı yeni kadrosuna gidip orda mı iptal edebilecegi ile ilgili resmi bir bilgi yoktur. Fakat genel olarak kararname cıkmadan iptal edilirse eski okulunda kalmıştır.

39. Il içi tayin yönetici gorevlendirmeye ve tercih etmeye engel degildir. Il dışı giden mülakat puanını kullanamaz.

40. Bayan öncelikli okullar; ögrencisinin tamamı kız olan veya kız yatıli pansiyonu olan okullardır. Bu okullarin müdür yardimcılarindan biri illaki bayan olmalıdır.

41. Karma öğrencili okullarda 3 ve daha fazla mudür yardımcı kadrosu olan okullarda bir müďür yardimcısı bayan olmak zorundadır. Mevcut bayan varsa bu okulların bayan önceligi yoktur. Tercih eden bayan olmazsa erkekler tarafindan puan üstünlüğüne göre atama yapılır.

42. Boş kontenjanlarda ABCD harfleri;
A branş ek puani müdürlük icin
B kendi okulu. Yeniden gorevlendirmede gecerli veya kurucu mudur için
C bayan önceligi. Ogrencisi tamami kiz  olan
D Son yerleştirme kurum ozelligine gore puani.

43. Yerlestirme puani sinav puanınin %80i ve mülakatın %20 sinden oluşmaktadır.

44. Mülakata hangi kadroda başvurdu iseniz o kadroda tercih yapacaksınız

45.

EKYS ve Sözlü Sınavlea İlgili Sık Sorulan Soruların Cevapları İçin Ziyaretçiler Linkleri Göremez. Üye Ol veya Giriş Yap
Linkback: İlk Defa Sınavla Yönetici Görevlendirme Soru-Cevap Bölümü Mesajı PaylaşAcda

Merhaba saygıdeğer admin öncelikle teşekkür ederim şimdiden 30.maddede yazdığıniza itafen bir soru sormak istiyorum.bilseme atanmaya hak kazandım ama tercih yapmadım şimdi idarecilik hakkım var mı yönetmeliklerde somut bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Mesajı Paylaşabdullahbozok

Ziyaretçiler Linkleri Göremez. Üye Ol veya Giriş YapMerhaba saygıdeğer admin öncelikle teşekkür ederim şimdiden 30.maddede yazdığıniza itafen bir soru sormak istiyorum.bilseme atanmaya hak kazandım ama tercih yapmadım şimdi idarecilik hakkım var mı yönetmeliklerde somut bilgiye ulaşamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.


Idareci olma hakkiniz var hocam.
Bilsem yöneticilikleri ile ilgili yonetmelik zaten yok. Yonetici atama yonetmeligi madde 5 e gore ogretmen olarak atababilme sartina istinaden yonetici tercihinde bulunabilirsiniz Mesajı Paylaş
Benzer Başlıklar (10)

0 Yanıt
41 Gösterim

TinyPortal 1.6.3 © 2005-2019