Eğitim ve Bilişim Forumu

Haberler:Soralım-Öğrenelim Sitemiz Yayına Başlamıştır. Üye Olup Sorularınızı Sorabilirsiniz. Soralım Öğrenelim Sitemizi Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ.

Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı Genç Yaşta Yazılım Kodlama Eğitiminin Faydaları
Cevaplar 0
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 147
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: Genç Yaşta Yazılım Kodlama Eğitiminin Faydaları  (Okunma sayısı 147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KişiselWebSite

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 47
  • Teşekkür Puanı : +0/-0
    • E-Posta
Genç Yaşta Yazılım Kodlama Eğitiminin FaydalarıArkadaşlar bu makalemde  genç yaşta yazılım kodlama eğitiminin faydalarından bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi yazılım kodlaması dünyada evrensel bir konumdadır.Yazılım kodlamayı bilen kişiler hem problem çözme becerisine sahip olacaklar.Hem de yaratıcılıkları sayesinde ilerde bu alanda ilkler arasında yer alabilcek ve ilerki yaşamlarında önüne gelen fırsatları güzel bir şekilde değerlendirebilceklerdir.Peki yazılım öğrenmenin belirli bir yaşı var mıdır?Tabi ki yoktur.Bence bu yazılım kodlama eğitimi kişilere genç yaşta verilirse ilersi için hem meslek seçimlerinde hem problem çözme becerilerinde hem de bu yazılım kodlamaya eğitimi sayesinde ilerki yaşamlarında yaratıcılık bağlamında kişiye büyük artı sağlayacaktır.

Gerçekte, kodlama daha yeni bir okuryazarlık türü olmaktır. Gündelik yaşamda, özellikle günümüzün dijital dünyasında yararlı olan bir beceridir. Çoğu insan için, programlamada en az bir temel beceri düzeyine sahip olmak, bir akıllı telefon kullanmayı, cihazları birbirine bağlamayı ve birden fazla platformda dosyaları yönetmeyi kolaylaştıracaktır. Genç yaşta öğrenmeyi desteklemenin tüm faydalarını düşünün; Çocuklarınızın bazı bilgisayar programlarını öğrenmelerine yardımcı olarak, onlarla birlikte öğrenebilirsiniz

Genç yaşta yazılım kodlaması eğitiminden yararlanmak için ilk önce çocuklarımıza teknolojinin bütün kaynaklarından nasıl yararlanabilceklerini anlatmamız gerekir.Böylece çocuklarımız genç yaşta birçok teknolojik araç ve gereci öğrenmiş olur.Bu teknolojik araç gereçler sayesinde kendi bilgilerini donatır ve yazılım kodlamasına geçmeden önce kendisi için büyük bir artı sağlar.

 
Okullarda Yazılım Kodlama Eğitimi


Okullarda yazılım kodlama eğitimi  sınıflarının açılması sayesinde öğrencilerimiz ve gençlerimiz ve birçok kişi teknolojiden nasıl yararlanabilceklerini öğrenebilcek.Kendi bilgilerini bu sayede yoğurcak ve öğrendikleri kodlama sayesinde herhangi bir programın ya da bir uygulamanın yaratıcısı olabilceklerdir.Çünkü şu çok önemlidir.Yazılım kodlama eğitiminin genç yaşta verilmesi düşüncesindeyim.İlerki yaşlarda yazılım kodlama eğitimi tabikide kazanabilirsiniz.Ancak küçük yaşta öğrenilen deneyimler ilerki yaşlarda çok daha büyük bir yazılım uygulamasının mimari olmanızda daha çok yardımcı olacaktır.Şimdi şöyle düşünelim öğrencilere temelden bir yazılım kodlaması öğrettik ve daha sonrasında onlara örnek gösterebilmek için bu yazılım kodlamasını somutlaştırmak amacıyla bir uygulamaya dönüştürdük.Peki öğrencilerimize ve gençlerimize nasıl bir artı sağlayacaktır?Başlangıçta zorlanacaklar belki sıkılcaklar ancak yaptıkları kodlamanın somut bir hal almasıyla derslerden daha çok zevk alçaklardır.Her derste öğrendikleri bir kod ilerki günler için üretilebirlik bağlamında öğrencilere büyük bir artı sağlayacaktır.Öğrencilerimiz ve gençlerimiz yazılım kodlama dersleri sayesinde yazılımın temel tasarımı öğrenmiş olucak.Bu sayede kendilerine büyük bir artı sağlayacaklardır.

 
Kodlama eğitimin genç yaşta verilmesi sayesinde gelişen dijital cihazlar sayesinde gençler yeni bir programın mimarı haline gelebilirler.Çünkü genç yaşta kodlama eğitimi aldıkları için ortaya çıkan bu teknolojiye daha çabuk uyum sağlayacaklarıdır.Çünkü önceden dijital cihazların işlerliği konusunda daha önceden bir eğitim almışlardır.Öğrenilen  bu yazılım kodlama eğitimi öğrencilerin çok yönlü bir yaklaşımın farkındalığı benimsenmesinde  ve alternatif yöntemler üretmesini sağlayacaktır.Analitik problem çözme başarısını sağlayacaklardır. Kendini geliştirme ve farkındalık, kendine güven ve kendine güvenin artmasına yol açar.Öğrenilen bu yazılım kodlamaları Tamamlama üzerine büyük bir başarı duygusu, öğrencileri bağımsız fikirler geliştirmeye, bilinçli kararlar vermeye ve yeni hedeflere ulaşmak için çabalamaya teşvik eder.

Kodlama eğitimleri ilerki  yaşlarda meslek seçimlerinde öğrencilere yardım olacaktır..Bu  yazılım kodlama alanında işe girenler ise kariyer bağlamında büyük bir artı sağlayacak.Belkide ürettikleri programlar sayesinde ilerde meydana gelen teknolojik gelişmenin oluşmasına büyük bir katkı sağlayabilcektir.

 Arkadaşlar bu makalemde yazılım kodlama eğitiminin genç yaşta verilmesinin faydalarından bahsettim.Tabiki anlattıklarım dışında faydalar mevcut ben genelinden bahsettim.Makalelerimi siteden takip edebilirsiniz.İyi günler dilerim.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2018, 23:37:01 Gönderen: KişiselWebSite »


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap