Eğitim ve Bilişim Forumu

Haberler:

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Başarılar Dileriz!
Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı Seo Kriterleri
Cevaplar 0
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 872
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: Seo Kriterleri  (Okunma sayısı 872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Admin

• Administrator
  • Süper Üye
  • Teşekkür Puanı : +1/-0
    • Habib OCAK ile Bilişim Dünyasına Giriş Yapın.
    • E-Posta
Seo Kriterleri
« : 16 Mayıs 2014, 20:29:23 »

Seo çalışması yapabilmek için yazılım bilgisine sahip olmaya gerek yok.

Sitenizde dikkat etmeniz gereken temel kriterlerden bahsedeceğim.

1-Özgün İçerik

Sitenizde kopya bir içerik bulundurmayınız. Google bunu fark ederek sizi kopyalayıcı olarak değerlendirecektir. Tabi ki sürekli özgün içerik yazamayız. Yayınlamak istediğimiz içeriği okuyup kendi cümlelerimizle yazacağız. Google verilen emeği değerlendirecektir.

2-Periyodik Güncellemeler

Google’ın düzenli olarak güncellenen siteleri sevdiğini biliyoruz. Hafta da gireceğimiz 5 içerik yerine her gün aynı saatte gireceğimiz 1 içerik daha önemlidir. Mümkünse içeriğinizi aynı saatte güncelleyin. Google bunu fark ederek ve sizi o saatlerde düzenli olarak ziyaret edecektir.

3-Link Alıp Vermek

Bu madde çok kritik, çünkü hatalı link alışverişi bize zarar verebilir. Google için iyi bir site olmak iyi sitelerle alışveriş yapmaktan geiyor. Bunun yanında link alışverişinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta aynı katagoride ki sitelerle link alışverişi yapmaktır.

4-Site İçi Uyum

Sitemiz her yönüyle uyum içerisinde olmalıdır. Adı Başlığı Resim isimleri gibi birçok etken uyumlu  olmalıdır.

5- İmla ve Dil Kuralları

Google sitenizin içeriğinin de imla ve dil kurallarına uymasını bekliyor. Bunu Google Translate’den biliyoruz.

6- Tüm Tarayıcılarda Sorunsuz Çalışma

Önem verilmeyen bi konu olarak görünse de site için önem taşıyan bir konudur. Başta Chrome, Firefox ve Explorer olmak üzere Safari, Netscage ve Opera tarayıcılarında sorunsuz çalışmasını sağlamalıyız.

Yukarıda da belittiğim gibi yazılım bilgisine sahip olmanız gerekli değil.

http://www.googleseoteknikleri.com/