18 Ocak 2018, 08:51:12

Haberler:


Seo'da Sosyal Medya

(Okunma sayısı 1619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Admin

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere seo konusu hakkında sosyal medyanın faydalarını ve nasıl etkili bir şekilde sosyal medya çalışması yapacağınızı anlatacağım. Seo’da sosyal medyanın faydası oldukça büyüktür, fakat bu sitenizin içeriğine göre değişir.
 
Örneğin futbol ile ilgili olan bir sitenin sosyal medya hesabı mutlaka olmalıdır, çünkü futbol siteleri için en etkili ziyaretçi çekme olayı sosyal medya üzerinden geçmektedir.
 

Herhangi bir temizlik firması, nakliyat firması üzerine kurulan sitelerde ise Google’da yükselme daha işe yarayacaktır. Sosyal Medya olarak Facebook, Twitter, Google plus siteniz için en yararlı sosyal medya siteleridir. Bunların yanı sıra sosyal medya sitelerinden backlink sağlayarak sitenizin Alexa’da düşmesini, Google’da ise üst sıralara çıkmasına katkı sağlayabilirsiniz.
 
Olayı özetlersek her sosyal medyada sitemizin tanıtımını yapmalıyız, son yazılarımızı mutlaka sosyal medyada paylaşmalıyız ve sitemiz için en etkili olan sosyal medyayı bulup oradan sitemize ziyaretçi çekmeliyiz. Diğer yazımızda görüşmek üzere.
 
markaseo.com