Eğitim ve Bilişim Forumu

Haberler:

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Başarılar Dileriz!
Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı Alexa'nın Önemi Nedir?
Cevaplar 0
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 2116
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: Alexa'nın Önemi Nedir?  (Okunma sayısı 2116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
  • Teşekkür Puanı : +1/-0
    • Habib OCAK ile Bilişim Dünyasına Giriş Yapın.
    • E-Posta
Alexa'nın Önemi Nedir?
« : 15 Haziran 2014, 15:49:49 »
Alexa neden önemlidir?

Web sitesinin belirli ölçütlere göre analizini yapmakta olan Alexa, sitenin ülke sıralamasındaki yerini de öğrenmenizi sağlar. Seo çalışmalarında şirketler için önemli bir değer olan Alexa sıralaması dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Alexa listesinde 30 milyon site sıralanmaktadır. Bir sitenin backlink olarak mı yoksa direkt olarak mı tıklandığı gibi ölçütleri dikkate almaktadır. Sitenizden para kazanmak istiyorsanız Alexa kriterlerini dikkate almanız gerekir. Bunun için öncelikle Alexa üzerinden bir kullanıcı oluşturulması gerekir. Sonrasında Alexa girişi yapılır ve site toolbar kurulur. Bu toolbar kullanılarak sitenin değeri yükseltilebilir. Yine sitenizde backlink kullanarak Alexa değerini değiştirebilirsiniz.  Arama motorlarının seo konusunda Alexa’dan bazı bilgiler aldığını unutmayın. Sitenizin Alexa değerini en pratik ve doğal yoldan indirmenin yolu seo dersleri dinleyerek ve bunları uygulayarak indirebilirsiniz bu sayede ileride sitenizin webmaster üyeleri karşısında iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

[Webde Öğren Eğitim ve Bilişim Forumu]