22 Ocak 2018, 05:33:39

Haberler:

DYS Hatalar, Çözüm Yolları ve Dokümanlar

(Okunma sayısı 120428 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kahan_3548

• Yeni Üye
  • *
  • *
    • E-Posta
Sayın hocam ekteki hatayı alıyorum. Neyi eksik yapıyorum ?
Şimdiden teşekkürler.
Edit: Hatamı buldum mesajı silebilirsiniz :)
Son Düzenleme: 10 Ocak 2017, 11:39:33 Gönderen: kahan_3548

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
    • Habib OCAK ile Bilişim Dünyasına Giriş Yapın.
    • E-Posta
Sayın hocam ekteki hatayı alıyorum. Neyi eksik yapıyorum ?
Şimdiden teşekkürler.
Edit: Hatamı buldum mesajı silebilirsiniz :)

Hocam,

Onay listesi ile kelime işlemcideki okul müdürü uyuşmuyor. İkisi de aynı olursa sorun olmaz.

Çevrimdışı aksaray68

• Yeni Üye
  • *
  • *
Habib hocam daha önce facede bu konuyla ilgili görüşmüştük ancak çözüm malesef olmadı..
hp scanjet G2710 tarayıcımız var ulaştırma bakanlığı tarafından okullara dağıtılan tarayıclar onunla normlade her türlü tarama işini rahatlıkla yapıyorum.. hatta gecen hafta yeni işletim sistemime uygun(win 8.1 pro 64 bit)  driverinide yükledim.. sorunsuz tarama işi yapıyor tek sıkıntım DYS Eğitim de Birim evrak kullanıcısı rolündeyken döküman taraya bastğım an aşağıya ekledim hatayı alıyorum.. sizin "Ekteki .javapolicy dosyasını  C:\Kullanıcılar\Kullanıcı adı\ altına kopyalayınız."  çözümünü denemek istedim ancak zaten öyle bir dosyası var yenisi ile değiştirdim değişmedi..  3 ayrı dll dodyası vardı onları (  C:\Windows\system32  ve  C:\Windows\SysWOW64 (klasörüne yapıştırın) tekrardan ilgili yerlere copy paste ettim sorun gene değişmedi.. java önbellek temizleme işi yaptım gene olmadı.. paketi sildim güvenlik duvarı ve antivürüsü devre dışı bırakarak tekrar kurdum gene düzelmedi..

sanırım tarayıcıyla dys eğitim arasında bir uyuşmazlık söz konusu direk bu hatayı aldğıma göre olurda aklınıza bir çözüm gelirse burdan cevabınızı bekliyorum..

Çevrimdışı ogretmen15

• Yeni Üye
  • *
  • *
 selam Kurulumun ilk aşamasaında bu hatayı veriyor. çözüm ne olabilir. Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
    • E-Posta
selam Kurulumun ilk aşamasaında bu hatayı veriyor. çözüm ne olabilir. Şimdiden teşekkürler

Hocam,

Son katılımsız Programı indirin. Winrardan çıkarıp Antivirüsü devre dışı bırakıp kurulumu yapın. Sorun olmaması lazım.

Çevrimdışı res80

• Yeni Üye
  • *
  • *
"Bu sayfa görüntülenemiyor" uyarısı veriyor dys ne yapsak olmadı, neden olabilir?

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
    • E-Posta
"Bu sayfa görüntülenemiyor" uyarısı veriyor dys ne yapsak olmadı, neden olabilir?
Hocam,

Host dosyasında gerekli IP'ler olmayabilir.

İkinci olarak da meb interneti değilse olabilir.

Çevrimdışı nigdeli

• Yeni Üye
  • *
  • *
    • E-Posta
habib hocam selamlar saygılar. okulumuzda bir bilgisayarda dys ye girilebilirken diğerlerinde giremiyoruz.java applet yükleniyor ekranında kalıyor bilgisayarlar. bilgisayar 64 bit. explorer 11 yüklü. javayı kaldırıp yeniden kurdum yine olmadı. sıkıntı ne olabilir?

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
    • E-Posta
habib hocam selamlar saygılar. okulumuzda bir bilgisayarda dys ye girilebilirken diğerlerinde giremiyoruz.java applet yükleniyor ekranında kalıyor bilgisayarlar. bilgisayar 64 bit. explorer 11 yüklü. javayı kaldırıp yeniden kurdum yine olmadı. sıkıntı ne olabilir?

Hocam,

İE'yi sıfırlayıp öyle deneyin. Yada Firefox ile bağlanın.

Çevrimdışı nigdeli

• Yeni Üye
  • *
  • *
    • E-Posta
habib hocam teşekkür ederim halletim ie sıfırlandı. bir sıkıntımız da tarayıcıyı görmüyor bunun için ne yapılabilir? tarayıcı brother mfc.usb ye tiff olarak tarama yapıyor fakat usb den sisteme taranan evrakı eklediğimiz ve sayı aldığımız halde evrakı görüntüleyemiyoruz.usb olmadan bu yazıcı ile direkt tarama yapılabilir mi?

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
    • E-Posta
habib hocam teşekkür ederim halletim ie sıfırlandı. bir sıkıntımız da tarayıcıyı görmüyor bunun için ne yapılabilir? tarayıcı brother mfc.usb ye tiff olarak tarama yapıyor fakat usb den sisteme taranan evrakı eklediğimiz ve sayı aldığımız halde evrakı görüntüleyemiyoruz.usb olmadan bu yazıcı ile direkt tarama yapılabilir mi?
Yapılabilir Hocam. Ayrıca normal tiff olarak tarayıp sisteme aktarabilirsiniz.

Çevrimdışı nigdeli

• Yeni Üye
  • *
  • *
    • E-Posta
günaydın habib hocam. peki yazıcıyı yeniden tanıtmayı düşünüyorum bunun dışında dys ile ilgili herhangi bir şey yapmaya lüzum var mı?

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
    • E-Posta
günaydın habib hocam. peki yazıcıyı yeniden tanıtmayı düşünüyorum bunun dışında dys ile ilgili herhangi bir şey yapmaya lüzum var mı?
Hocam,

Yazıcı çok fonksiyonluysa tarayıcı sürücüsünü ayrıca twain sürücüsünü de yüklemeniz gerekiyor.

Çevrimdışı kemalex1907

• Yeni Üye
  • *
  • *
Habib hocam kolay gelsin. Hosts dosya ayarını yapmamıza rağmen dys.meb.gov.tr ye girmiyor sayfa hata veriyor ama dys eğitim sayfasına giriş yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?