Eğitim ve Bilişim Forumu

Haberler:



Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı İkinci Elektronik Değerlendirme Sınavı Başladı
Cevaplar 0
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 1098
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: İkinci Elektronik Değerlendirme Sınavı Başladı  (Okunma sayısı 1098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Admin

İkinci Elektronik Değerlendirme Sınavı Başladı
« : 16 Kasım 2015, 21:44:02 »



Destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden 8´inci sınıf öğrencilerinin kazanım durumlarını görebilmeleri amacıyla elektronik değerlendirme sınavının ikinci uygulaması başladı.

8´inci sınıf öğrencileri, bugünden itibaren 21 Kasım 2015´e kadar EBA şifreleriyle "odsgm.meb.gov.tr/kurslar", "sinavlar.meb.gov.tr" veya "e-kurs.eba.gov.tr/" adreslerinden girerek sınava katılabilecek.
İkinci değerlendirme sınavında öğrenciler, cevapladıkları soruların hangi kazanımlarla bağlantılı olduğunu da görebilecekler. Bu kapsamda, soru-kazanım eşleştirmesinin yapıldığı bir ilk de gerçekleştirilecek. Böylece bir önceki sınavdan farklı olarak öğrenci, cevapladığı sorunun hangi kazanıma karşılık geldiğini bilecek, yanlış yaptığı sorunun kazanımına yeniden dönerek, eksik olduğu hususları tamamlama imkânı bulabilecek. Elektronik deneme sınavı internet bağlantısının olduğu her yerden gerçekleştirilebilecek olup sınav sonuçları, sınavın tamamlanmasının ardından elektronik ortamda öğrenilebilecek.

Elektronik değerlendirme sınavlarının, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında 25-26 Kasım´da yapılacak ortak sınavlara girecek 8´inci sınıf öğrencileri için önem taşıyor.

Kaynak: MEB