Giriş Yap Kayıt Ol
 


Soralım-Öğrenelim Sitemiz Yayına Başlamıştır. Üye Olup Sorularınızı Sorabilirsiniz. Soralım Öğrenelim Sitemizi Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ.

Klima alırken nelere dikkat edilmeli?
Okunma sayısı 1837 defa 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
* 03 Ocak 2016, 13:22:58
Klima alırken nelere dikkat edilmeli?

1.Satın alım sonrasında da rahat etmeniz için, Klimanızı alacağınız firmanın satış öncesi ve sonrası hizmetlerinin güvenilir olmasına, klimanız arızalandığı takdirde acil müdahale edebilecek geniş servis ağı sunabilmesine dikkat edin.

2.İdeal konfor koşullarına uygun bir ortam yaratmak için, klimanızı seçmeden önce uzman yetkili servis teknisyenlerinden yardım alın. Mekanınızın ihtiyacına göre daha az kapasiteli olan bir klima, verimli soğutma sağlamayacağından kompresör sürekli devrede kalacak ve bu da enerji harcamasını arttıracaktır.

3.Klimanızın kapasitesi mekanın ihtiyacından daha büyükse, ortam çok çabuk soğuyacak ve kompresör sık aralıklarla kapanıp açılacaktır. Bu durum klimanızın enerji sarfiyatını arttırdığı gibi bulunduğu mekanı fazlasıyla soğutacak ve aşırı ses yapacaktır. Büyük mekanlarda salon tipi klima, küçük mekanlarda split tipi klima kullanmayı tercih edin. 

4.Enerji tüketimini düşürmek için, yüksek enerji verim oranına sahip ve A enerji sınıfı klimalar kullanın. Klimanızın iç ortamdan dış ortama veya dış ortamdan iç ortama aktarabildiği enerji miktarının harcadığı elektrik enerjisi oranı olan EER-Enerji verim oranı ya da COP-performans katsayısı’nın yüksek olması önemlidir. Enerji verim oranı yüksek olduğu takdirde klimanız daha verimli çalışır.

5.Isıtma konusunda iyi bir klima arıyorsanız, Inverter teknolojisine sahip klimaları tercih edin. Hem soğutmada hem ısıtmada oldukça verimli olan İnverter teknolojisine sahip klimalar ile -15 derecede bile verimli ısıtma sağlayabilirsiniz. Enerji harcaması bakımından ise standart klimalara kıyasla %44’e varan oranda daha avantajlıdır.

6. Konforlu ve nem seviyesinin dengeli olduğu bir ortam yaratmak için, sağlıklı nem alma özelliği olan bir klima almayı tercih edin. Özel nem alma konumu bulunan klimalar, ortam havasını aşırı soğutmadan, yeterli nem seviyesini koruyacaktır./sağlayacaktır. Bu sayede havanın sıcak olmadığı, ancak nemin rahatsız edici düzeyde olduğu zamanlarda, üfleme ihtiyacı hissetmeden bulunduğunuz ortamın nemini alabilceksiniz.

7. Klimanızın sahip olduğu filtre donanımlarını iyice araştırın. Bazı filtreler sadece, havada bulunan toz ve polen gibi çeşitli partikülleri tutma görevi görür. Ancak gelişmiş filtreler bu partikülleri tutmanın yanı sıra havada uçuşan alerjik özelliğe sahip bu partiküllerin protein yapılarını bozar ve pasif olmalarını sağlar. Böylece daha sağlıklı bir ortam oluşur.

Kaynak: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Kayıtlı