Eğitim ve Bilişim Forumu

Haberler:

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Başarılar Dileriz!
Konu Bilgileri Kısayollar
Konu Başlığı Ders tamamlama işlemi ile ilgili
Cevaplar 2
Sonraki Sonraki Konu
Görüntüleyenler0 ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Görüntülenme 2116
Önceki Önceki Konu

Gönderen Konu: Ders tamamlama işlemi ile ilgili  (Okunma sayısı 2116 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dersimiz

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkür Puanı : +0/-0
Ders tamamlama işlemi ile ilgili
« : 13 Haziran 2016, 20:21:14 »
Sayın hocalarım, bildiğiniz gibi destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında birkaç okulda görev almak için e-kurs modülünden "ders tamamlama" butonuna tıklanması gerekiyor. Bu işlemi bugün yaptık. Yani girebileceği ders saatini doldurmak için tercih ettiği diğer okullarda da görev almak isteyen öğretmenin isminin yanındaki ders tamamlama butonuna tıkladık. Ancak karşımıza sadece "Bu işlem geri alınamaz, onaylıyor musunuz" şeklinde bir uyarı çıktı. Onayladık. Ancak ekranda herhangi bir değişiklik göremedik. Yani "ders tamamlama" butonunda herhangi bir değişiklik olmadı mesela. Olması gerekiyor mu yoksa sistemle ilgili bir sıkıntı mı var acaba arkadaşlar. Ders tamamlama butonuna tıkladıktan sonra ekranda nasıl bir değişiklik olur, sizce başvuru yapan arkadaşın ismi diğer okullara yansımış mıdır?

Teşekkür ederim

Çevrimdışı Admin

• Administrator
  • Süper Üye
  • Teşekkür Puanı : +1/-0
    • Habib OCAK ile Bilişim Dünyasına Giriş Yapın.
    • E-Posta
Ynt: Ders tamamlama işlemi ile ilgili
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2016, 21:09:29 »
Sayın hocalarım, bildiğiniz gibi destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında birkaç okulda görev almak için e-kurs modülünden "ders tamamlama" butonuna tıklanması gerekiyor. Bu işlemi bugün yaptık. Yani girebileceği ders saatini doldurmak için tercih ettiği diğer okullarda da görev almak isteyen öğretmenin isminin yanındaki ders tamamlama butonuna tıkladık. Ancak karşımıza sadece "Bu işlem geri alınamaz, onaylıyor musunuz" şeklinde bir uyarı çıktı. Onayladık. Ancak ekranda herhangi bir değişiklik göremedik. Yani "ders tamamlama" butonunda herhangi bir değişiklik olmadı mesela. Olması gerekiyor mu yoksa sistemle ilgili bir sıkıntı mı var acaba arkadaşlar. Ders tamamlama butonuna tıkladıktan sonra ekranda nasıl bir değişiklik olur, sizce başvuru yapan arkadaşın ismi diğer okullara yansımış mıdır?

Teşekkür ederim

Hocam,

Yarın bir araştırayım. Ona bir bilgi veririm.

Çevrimdışı dersimiz

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkür Puanı : +0/-0
Ynt: Ders tamamlama işlemi ile ilgili
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2016, 16:32:09 »
Bugün cevaba ulaştım hocam. İlginiz için çok teşekkürler. Ders tamamlama butonuna basınca, başvuru yapan kişinin başvurusunu sistem direk diğer okullara yansıtıyormuş. Yani ekranda bir değişiklik olmuyor. Ders tamamla butonuna basınca "bu işlem geri alınamaz onaylıyor musunuz" diye bir uyarı geliyor, onaylayınca uyarı yazısı kayboluyor. Bu sırada diğer okullara ilgili öğretmenin başvurusu yansıtılmış oluyor. Tekrar teşekkürler.  :)

İnternette çok araştırma yaptım da sonuçta sistem yeni olduğu için cevabını da bulamadım.Bu yüzden bu başlık bir burada durursa merak edenler için sağlıklı olabilir.