Reklam Alanı - 1

MTSK uygulama sınavında şikayet

Başlatan Hakkinen35, 03 Mart 2020, 16:11:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hakkinen35

Hocalarım öncelikle herkese selamlar.

1 yıl önce Mtsk uygulama sınavında bir adayı sınavın sonuna kadar arabadan indirmedim. Ancak aday aşırı heyecanlı ve tedirgin hissediyordu. Direksiyon  hakimiyeti de zayıftı bi şekilde yavaş yavaş da olsa sınav güzergahını tamamladı. Ben de bunun için sınav heyecanıdır geçer diyerek bekledim ve başlangıç noktasına aracı getirdi.

Ancak komisyon başkanı olarak ben ve diğer komisyon üyesi arkadaşla sınav bittikten sonra yaptığımız istişare sonucu adayı sınavdan tam da istenen şekilde araç kullanma becerisinin olmadığını düşünerek bu adayın bu şekilde ehliyet alması durumunda trafiği tehlikeye atabileceğini de düşünerek bu ilk sınavından bırakma kararı aldık.

Tabletten Aday aşırı heyecanlı ve tedirgin hissediyor direksiyon hakimiyeti zayıf maddesini işaretleyerek bıraktık. Vicdani olarak adayın hakkını yediğimizi düşünmüyorum. Zaten sınavı da tam zamanında bitirememiş ve 5 dakika geç kalmıştı.

Daha sonra direksiyon usta öğreticisinin haber vermesiyle öğle arasında çıktı geldi ve siz beni bugün sınavdan bırakmışsınız nasıl bırakırsınız ben geçtim başlangıç noktasına kadar geldim bir daha sınav parası veremem diye tehditler savurarak itirazda bulundu. Ve milli eğitime dilekçe verdi.

Hakkımda soruşturma açılmış ve ifadem istendi. ben de açık ve net olarak her şeyi yazdım. Sizce ceza alır mıyım ve mevzuatta aday başlangıç noktasına kadar geldiyse kesinlikle sınavdan geçmiştir diye bir ifade veya madde var mıdır teşekkürler ?

abdullahbozok

Adayı trafigi tehliyekeye sokabilecegini düşündüğünüz yerde parkuru biraktiracaktiniz. Ceza alabilirsiniz ama net degil. Ceza olarak sinav gorevi almama cezasi verebilirler.

Genel kural aday parkuru tamamladiysa parkuru gecti kabul edilir

İmzamız Karakterimizdir...
www.webdeogren.com
www.webdeogren.com/forum

abdullahbozok

Alıntı yapılan: Hakkinen35 - 03 Mart 2020, 16:11:39 Hocalarım öncelikle herkese selamlar.

1 yıl önce Mtsk uygulama sınavında bir adayı sınavın sonuna kadar arabadan indirmedim. Ancak aday aşırı heyecanlı ve tedirgin hissediyordu. Direksiyon  hakimiyeti de zayıftı bi şekilde yavaş yavaş da olsa sınav güzergahını tamamladı. Ben de bunun için sınav heyecanıdır geçer diyerek bekledim ve başlangıç noktasına aracı getirdi.

Ancak komisyon başkanı olarak ben ve diğer komisyon üyesi arkadaşla sınav bittikten sonra yaptığımız istişare sonucu adayı sınavdan tam da istenen şekilde araç kullanma becerisinin olmadığını düşünerek bu adayın bu şekilde ehliyet alması durumunda trafiği tehlikeye atabileceğini de düşünerek bu ilk sınavından bırakma kararı aldık.

Tabletten Aday aşırı heyecanlı ve tedirgin hissediyor direksiyon hakimiyeti zayıf maddesini işaretleyerek bıraktık. Vicdani olarak adayın hakkını yediğimizi düşünmüyorum. Zaten sınavı da tam zamanında bitirememiş ve 5 dakika geç kalmıştı.

Daha sonra direksiyon usta öğreticisinin haber vermesiyle öğle arasında çıktı geldi ve siz beni bugün sınavdan bırakmışsınız nasıl bırakırsınız ben geçtim başlangıç noktasına kadar geldim bir daha sınav parası veremem diye tehditler savurarak itirazda bulundu. Ve milli eğitime dilekçe verdi.

Hakkımda soruşturma açılmış ve ifadem istendi. ben de açık ve net olarak her şeyi yazdım. Sizce ceza alır mıyım ve mevzuatta aday başlangıç noktasına kadar geldiyse kesinlikle sınavdan geçmiştir diye bir ifade veya madde var mıdır teşekkürler ?

Siz ek4 11.madde ç bendine gore kırmızı hata bölumunden adayı birakmişınız ama o bölümü degerlendirirken araçtan indirecektiniz.
Nedir bu madde. Arac seyir halindeyken ; araç kullanimi sirasinda araç hakimiyetini ve trafik güvenligini tehlikeye düsürecek duzeyde heyecanlı ve telaşlı oldugu gözlendi.
Bakın gözlendi diyor. Yani bu durumu gördugünuz an indirecektiniz. Çünkü henuz parkur bitmemiş ve pankurun oetaları oluyor bu kısım.

Bu yüzden komisyonun ceza konusunda ne yapacagıni kestirmek zor. Durumu en iyi karsı tarafin itirazi belirler

İmzamız Karakterimizdir...
www.webdeogren.com
www.webdeogren.com/forum

enginars

Hocam yanlış yapmışsınız. Eğer adayı heyecanlı bulduysanız o an araçtan indirecektiniz. Adayın aracı başlama noktasına kadar getirmesi demek sınavı geçtiği anlamı taşır. Ayrıca aracı geç getirdi diye bir şey yok. Aday yapması gerekenleri yapıp süre dolduysa sınav o an biter. Çünkü sınav süresi 35 dk dır 40 dk adaya araç kullandıramazsınız.

shemsy

Bence de birden çok hata yapmışsınız: 1-sınav başlama noktasına gelip adayı bırakmanız, 2-çok heyecanlı olan adayı öncesinde indirerek sınavı sonlandırmamanız, 3- 35 dk süre bitiminde de süre bitti diye orada indirmemeniz.Ceza alır mıyım diye soruyorsunuz, bence en hafifinden kınama teklif edilir, lakin takdir disiplin amirindedir sayın hocam.

Hakkinen35

Alıntı yapılan: shemsy - 10 Mart 2020, 12:53:48 takdir disiplin amirindedir sayın hocam.
Yorumlarınız için çok teşekkürler hocam. Takdir disiplin amirindedir derken soruşturmayı yürüten başka bir okulun müdürü muhakkik olarak ifademi aldı. Ceza verilmesini o mu teklif eder yoksa takdir disiplin amirim olarak kendi okul müdürümde midir?

Admin

Alıntı yapılan: Hakkinen35 - 21 Mart 2020, 00:53:31 Yorumlarınız için çok teşekkürler hocam. Takdir disiplin amirindedir derken soruşturmayı yürüten başka bir okulun müdürü muhakkik olarak ifademi aldı. Ceza verilmesini o mu teklif eder yoksa takdir disiplin amirim olarak kendi okul müdürümde midir?

Muhakkik teklif eder amir verir yada vermez.

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.