Reklam Alanı - 1

Personel Genel Müdürlüğü 23.09.2020 tarihli Ek Ders Ücreti konulu Resmi Yazısı

Başlatan nidaozbilen, 23 Eylül 2020, 20:16:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nidaozbilen

Resmi yazı için tıklayınız.

aliakak

Alıntı yapılan: nidaozbilen - 23 Eylül 2020, 20:16:07

Resmi yazı için tıklayınız.

Öğretmen ve idareci fiilen tutulan  nöbet  ücreti var
Rehber öğretmenler görevde olduğunda ek ders var
Öğretmenler maas karşılığı doldurunca sonrası ekders
10 a 1 ve kulüp ücreti var
16 madde dışında fiilen yapılan kurs egzersiz e ekders var
Cumartesi pazar verilen ders önce aylık karşılığı sayılacak
Birden fazla sınıfa uzaktan  ders verildiğinde 1 ders saati ekders sayılması

Doğru mu anlamışız  yetkili hocam

portes09

yalnız yazıdaki 2. ve 3. madde birbirini çürütüyor gibi.

aliakak

Alıntı yapılan: portes09 - 23 Eylül 2020, 22:28:11 yalnız yazıdaki 2. ve 3. madde birbirini çürütüyor gibi.

18 eylüle kadar cumartesi pazar yapılan derslere ek dersi verildi
Şimdi önce maas karşılığı dolacak diyor
Ondan sonrası ekders

umutkara33

18 eylüle kadar olan cumartesi dersleri direkt ödenecek mi ödenmeyecek mi?

zulfikarstc

-2. 3. madde birbirini çürütmüyor 8. maddeye atıf yapılıyor.
-21 Eylüle kadar hafta sonu canlı dersler ödenecek.
-21 Eylül sonu hafta içi önce maaş karşılığı doldurulacak sonrası ekders ödenir.
-Hazırlık planlama 10'a 1 ödenecek.
-Ortaokul Lise öğretmenlere nöbet verilmeyecek.
-Rehber öğretmen okula gelirse ekders hakeder.
-Sınıf Rehberliği olanlar sadece 21 Eylülden itibaren öğrenci kişilik hizmeti alır.Kulüplere ekders verilmeyecek.

aliakak

Alıntı yapılan: umutkara33 - 25 Eylül 2020, 08:31:15 18 eylüle kadar olan cumartesi dersleri direkt ödenecek mi ödenmeyecek mi?

yazıya göre 18 eylüle kadar direk ödenecek
18 eylülden sonra önce maaş karşılığı hesaplanacak sonrası ekders

sehzade38

Alıntı yapılan: aliakak - 23 Eylül 2020, 21:22:46 Öğretmen ve idareci fiilen tutulan  nöbet  ücreti var
Rehber öğretmenler görevde olduğunda ek ders var
Öğretmenler maas karşılığı doldurunca sonrası ekders
10 a 1 ve kulüp ücreti var
16 madde dışında fiilen yapılan kurs egzersiz e ekders var
Cumartesi pazar verilen ders önce aylık karşılığı sayılacak
Birden fazla sınıfa uzaktan  ders verildiğinde 1 ders saati ekders sayılması

Doğru mu anlamışız  yetkili hocam

Kulüp ekdersini nasıl çıkardınız?

aliakak

Alıntı yapılan: sehzade38 - 26 Eylül 2020, 16:24:15 Kulüp ekdersini nasıl çıkardınız?

Kulüp ücreti yok hocam

nevra

görevlendirme müdür yardımcısıyım ek derslerle yeni ilgilenmeye başladım, müsaadenizle çok düz bir soru soracağım..
haftada her 10saat derse hazırlık ve planlama için ek ders verileceği yazıyor, ben bu cümleyi anlayamıyorum, lütfen öğrencinize anlatır gibi anlatır mısınız ?

Admin

Alıntı yapılan: nevra - 26 Eylül 2020, 20:38:39 görevlendirme müdür yardımcısıyım ek derslerle yeni ilgilenmeye başladım, müsaadenizle çok düz bir soru soracağım..
haftada her 10saat derse hazırlık ve planlama için ek ders verileceği yazıyor, ben bu cümleyi anlayamıyorum, lütfen öğrencinize anlatır gibi anlatır mısınız ?

Hocam hafta boyunca 10 saat derse giren öğretmene hazırlık ve planlama adı altında 1 saat ekders ödenir. 20 ve üstü 2 30 saate de 3 saat ekders verilir. Haftalık 3 saatten fazla verilmez

xmenx

Sayı : 43769797-10.07.01-E.13366293 23.09.2020
Konu : İlkokul ve Ortaokullarda
Canlı Ders Saatleri
DAĞITIM YERLERİNE
İlgi : a) 12.09.2018 tarihli ve 123 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı eki İlköğretim Kurumları
(İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi.
b) Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 11.09.2020 tarihli ve 45512797-10.03-E. 2521847
sayılı yazısı.
c) Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 15.09.2020 tarihli ve 43769797-10.07.01-
E.12784623 sayılı yazısı.
ç) Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 18.09.2020 tarihli ve 83203306-10.07.02-
E.13044945 sayılı yazısı.
2020-2021 eğitim öğretim yılı, Covid-19 salgın sürecinin devam eden seyri sebebiyle 21
Eylül 2020 tarihinden itibaren okula uyum programı ve okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıflarda
haftada 2 gün yüz yüze eğitimle, diğer sınıf seviyelerinde ise uzaktan eğitim yoluyla başlatılmıştır.
Buna göre okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için uyum eğitimine ve yüz yüze eğitime
ilişkin açıklamalar ilgi (b) ve (c) yazılarda belirtilmiştir.
Diğer taraftan ilgi (ç) yazıda; 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının yüz yüze ve uzaktan eğitim
imkânlarının birlikte kullanılması ile sürdürüleceği, diğer kademe ve sınıf düzeylerine ilişkin
değerlendirmelerin salgının seyrine bağlı olarak ilan edileceği, bu kapsamda öğretim programlarının
tamamının yüz yüze ve/veya uzaktan eğitim yolu ile tamamlanacağı, öğrencilerimizin öğretim
programlarındaki konu ve kazanımların tamamından sorumlu olacağı ifade edilmiş olup sınıf
seviyelerinde uygulanacak canlı ders saati sayısı ile EBA TV ders saatleri Bakanlığımız web
sayfasında yayınlanmıştır.
Bu bağlamda, ilgi (a) Çizelge'de belirtilen dersler için öncelikle EBA TV yayın akışının
öğrencilerimiz tarafından takip edilmesinin sağlanması, müfredatın işlenmesine yönelik öğrencilere
uygun ödev ve proje uygulamalarının gerçekleştirilmesi ve devamında Bakanlığımız www.eba.gov.tr
internet adresinde yayınlanan ilkokul ve ortaokullar için canlı derslere yönelik açıklamalar dikkate
alınarak derslerin işlenmesi sağlanmalıdır. Ayrıca eğitimdeki pedagojik ilkeler doğrultusunda canlı
dersler için ilkokullarda günlük toplam 4 ders saati, ortaokullarda günlük toplam 6 ders saati
aşılmamalıdır.
Yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin
her türlü tedbirin alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.
Dr. Cem GENÇOĞLU
Bakan a.
Genel Müdür

Sayin arkadaşlar bu yazıya güre ilkokullarda günlük 4 saat olan dersin dışında herhangi(4 saat ek ders dışında )başka ek ders verilmesi mümkünmü acil yardım

İZT

MERHABALAR, EK DERSLE İLGİLİ 2 SORUM OLACAK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
1-SINIF REHBERLİĞİ OLAN FAKAT EBA DAN VEYA ZOOMDAN SINIF REHBERLİĞİ DERSİ ATANMAYAN ÖĞRETMENLERE EK DERS VERİLECEK Mİ? 2- OKULDA MAAŞ KARŞILIĞINI DOLDURAMAYAN FAKAT HALK EĞİTİM MERKEZİNDE HAFTA İÇİ 18.00 DAN SONRA KURS VEREN ÖĞRETMENE HALK EĞİTİM MERKEZİ EK DERS VEREBİLİR Mİ?

aliakak

Alıntı yapılan: İZT - 01 Ekim 2020, 09:18:57 MERHABALAR, EK DERSLE İLGİLİ 2 SORUM OLACAK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
1-SINIF REHBERLİĞİ OLAN FAKAT EBA DAN VEYA ZOOMDAN SINIF REHBERLİĞİ DERSİ ATANMAYAN ÖĞRETMENLERE EK DERS VERİLECEK Mİ? 2- OKULDA MAAŞ KARŞILIĞINI DOLDURAMAYAN FAKAT HALK EĞİTİM MERKEZİNDE HAFTA İÇİ 18.00 DAN SONRA KURS VEREN ÖĞRETMENE HALK EĞİTİM MERKEZİ EK DERS VEREBİLİR Mİ?
Alıntı yapılan: İZT - 01 Ekim 2020, 09:18:57 1-yaziya göre verilir
2-önce okulunda maas karşılığını doldurması lazım doldurduğunda üstü ekders olur
Halk eğitimdede ekders verebilir bence

Benzer Başlıklar (5)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.