Reklam Alanı - 1

Dosya İndirme: Ücretsiz Ders Dağıtım Programı DAĞITMATİK

Ücretsiz Ders Dağıtım Programı DAĞITMATİK

Ücretsiz Ders Dağıtım Programı DAĞITMATİK

Dosyalar

• Dosya boyutu: 370 Kb

• Defa okundu: 17954

• Dosya İndirme: 9795

• Yüklendiği Zaman: 27 Haziran 2019, 12:52:42

• Son İndirilme: Bugün, 12:25:15

Dağıtmatik ücretsiz ders dağıtımı yapan bir programdır. İlk dağıtım sürümünde programın yapabildikleri şunlardır:

Okulun genel olarak öğretim görülen gün sayısı ve günlük ders sayısı tanımlanabilir. Okul geneli için ders saatleri kapatılarak ders yerleştirilmemesi sağlanabilir.

Tüm öğretmen, sınıf, derslik ve dersler için ders saati kapaması yapılabilir.(Koşullar)

Ders tanımlamasında derse birden fazla öğretmen ve derslik gösterilebilir. Ders altında birden fazla sınıf veya grup birleştirilebilir.

Ders, öğretmen, derslik, sınıf ve gruplar için tanımlanmış toplam ders saati sayılarını gösterebilir. Ayrı ayrı listeleme yapabilir.

Ders dağıtım işlemini iyileştirme yoluyla yapmaktadır. Dağıtıma başlamadan önce tanımlanmış derslerin %5 lik kısmını rastgele yapmaktadır. Dağıtımı tamamlama süresi ilk rastgele yerleştirme verimliliğine bağlıdır.

Dağıtımı yapılmış programın öğretmen, sınıf ve derslik bazında önizlemesini göstermektedir.

Dağıtımı yapılmış ders programının öğretmen, sınıf ve derslik el programlarının çıktısını oluşturmaktadır.

Önizleme ve çıktılarda grupları program içinde bölümlendirilmiş göstermektedir.

Önizleme ve çıktılarda öğretmen, derslik, grup ve sınıf bilgilerini hücrelere basmaktadır.

Çarşaf liste çıkarma

Geliştirilmesi düşünülen kısımları:

Elle program üzerinde değişiklik yapabilme

Tarama algoritmasında geçmiş taramalarını analiz ederek hızlı sonuca ulaşma

Kısıtlamalar ile program üzerinde farklı parametreleri uygulama

Farklı dosyalardan öğretmen, sınıf ve derslik bilgilerini alma (import)

Programı Yazan : Murat AKAR

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.