Reklam Alanı - 1

Ortaokul 5. Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına Devam Edilecek

Başlatan Hanefi32, 25 Eylül 2020, 15:39:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hanefi32

Ortaokul 5. Sınıflarda Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Uygulamasına Devam Edilecek

Yazının pdf halini indirmek için TIKLAYINIZ.

İlgi: a) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 12.09.2018 tarihli ve 123 sayılı Kurul Kararı eki
İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi.
 b) Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 28.08.2020 tarihli ve 43769797-20-E.11604325
 sayılı Makam Onayı.
c) Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 31.08.2020 tarihli ve43769797-199-E.11694278
 sayılı yazısı.
ç) Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 23.09.2020 tarihli ve 43769797-20-E.13363934
 sayılı Makam Onayı.
 Covid-19 salgın sürecinin devam ediyor olması sebebiyle ilgi (a) Çizelge'de belirtilen yabancı
dil ağırlıklı eğitim uygulamasının, okullarda bütün dersler tam zamanlı ve yüz yüze eğitim yoluyla
işlenmeye başlanıncaya kadar yapılmayacağı ilgi (b) Onay doğrultusunda ilgi (c) yazıyla bildirilmiştir.

Ancak, yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına yönelik olarak canlı ders uygulaması ve EBA
platformuna yönelik yapılan güncel iyileştirme doğrultusunda alt yapının güçlendirilmesi ve
uygulamanın öğrencilerin yabancı dil öğrenme sürecine katkısı birlikte değerlendirildiğinde, ilgi (ç)
Onay doğrultusunda 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibariyle okulların yüz yüze eğitime açılması
süreci beklenilmeden ortaokul 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına ilgi (a)
Çizelge'de belirtilen açıklamalar doğrultusunda canlı ders ve uzaktan eğitim yoluyla daha önceden
olduğu gibi devam edilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.
Dr. Cem GENÇOĞLU
Bakan a.
Genel Müdür

Benzer Başlıklar (5)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.