Giriş Yap Kayıt Ol
 


Soralım-Öğrenelim Sitemiz Yayına Başlamıştır. Üye Olup Sorularınızı Sorabilirsiniz. Soralım Öğrenelim Sitemizi Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ.

“Zihinden Makineye Bilgisayar Bilimleri ve Disiplinler Arası Eğitim Çalıştayı”
Okunma sayısı 1363 defa 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
28 Ekim 2016, 13:05:35
YEĞİTEK Genel Müdürlüğü ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 22-23 Ekim tarihlerinde “Zihinden Makineye Bilgisayar Bilimleri ve Disiplinler Arası Eğitim Çalıştayı” düzenlendi. Ulusal ve uluslararası düzeyde katılımcıların sunum ve bildirileri ile katkı sağladıkları çalıştay, Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleşti

Çalıştay; zihinden makineye bilgisayar bilimleri ve disiplinler arası eğitim alanında çalışan uzman ve akademisyenlerin tecrübe ve bilgi birikiminden faydalanmak, evrensel bir önem kazanan kodlama eğitiminde ülkemiz için yeni değerlendirmeler yapmak ve çalışmaların farkına varılmasını sağlamak amacıyla düzenlendi.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin açılış bildirisinin ardından Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı bir konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye’de bilgisayar bilimleri eğitiminin ilkokulda başladığını ama bu eğitim sistematik hâle edilemediği için farkındalık oluşmadığını dile getiren Tırnakçı, farkındalık oluşturmak için bilgisayar bilimleri eğitiminin popülizmden uzak, öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeylerine uygun ve her sınıf düzeyinde disiplinler arası yaklaşımla hayata geçirilmesinin önemine değindi. Tırnakçı konuşmasına şöyle devam etti: “Verilen, istenen çözüm ile başlıyor, hayatı anlama yorumlama çabasıyla devam ediyor. Her çocuğun bir hikâyesi olmalı. Çünkü bir hikâyesi olmayan çocuk kod da yazamaz. Bilgisayar eğitimi edebiyattan, matematikten ya da tarihten soyutlanamaz. Çünkü bilgisayar bilimleri eğitiminde hayatla iç içe bir durum söz konusudur.” Ayrıca Tırnakçı, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü olarak FATİH Projesi ve EBA çerçevesinde bu sürece gerekli desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti.
 
“Bilgi İşlemsel Düşünme ve Bilgisayar Kullanmadan Bilgisayar Bilimi Öğrenimi”, “Disiplinler Arası Yaklaşım ile Bilgisayar Bilimi Öğretimi”, “Robotik ve Oyun Tasarımı ile Bilgisayar Bilimi Öğretimi” konulu bildirilerin sunulduğu çalıştay, eş zamanlı grup çalışmalarının yapılmasının ardından çalışma raporlarının sunumu ile son buldu.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapKayıtlı
[Webde Öğren Eğitim ve Bilişim Forumu]
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

* 27 Kasım 2017, 13:17:32
#1
I'm glad to read this very useful.


Kayıtlı
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap