Reklam Alanı - 1

E-Kurs (DYK) Sistemi İle İlgili Teknik Öneriler

Başlatan Admin, 02 Ekim 2019, 15:26:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adem.uygun

e- kurs'taki modüllerin yapılış işlem basamaklarına göre yerleştirilmesi, yani hangi işlemleri yapacaksak sırayla modüllerin oluşturulması ve modüldeki işlem tamamlanırsa yeşile dönmesi, eksik yapılan işlem var ise kırmızı yanması

Admin

Alıntı yapılan: piqbid - 03 Ekim 2019, 11:13:07 -Geçen Sene verdiği gibi tüm öğrencilerin seçtiği dersleri tek excel dosyasında versin.
-Şu an öğrencilerin gruplara kaydedilmesini istiyor ama zaten dolu olan sınıflara yeni öğrenci kayıtları yapamıyoruz. Yeni sınıf açmaya da izin vermesi gerekiyor.

Sayın Hocam,

Yeni şube eklemesi yapılabilmektedir.

Admin

Alıntı yapılan: neslihan10511051 - 03 Ekim 2019, 11:48:39 öğrenci görevlendirme olayı geç göreve başlayan öğretmenler için mümkün olmalı bence hep çünkü daha mat öğretmenimiz başlayamadı senelik old için kurs sorun olacaktır.
birde öğrenci eklemede sorun yaşıyorum baktım aradım ama bulamadım
son olarakta öğrencilerden birinde öğretmen seçimi boş kalmış öğretmen olduğu halde seçim yapılmamış ne yapabilirim

Sayın Hocam,

Tercih yapan öğrencileri Öğrenci işlemlerinden ekleyebilirsiniz.

İlçe MEM öğretmeni o derse eklesin Hocam.

mehmetsavuk

İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürünün toplu onay verme yetkisi olsa çok iyi olur kurslara tek tek seçip onaylamak çok zor

mehmetsavuk

Ücretli öğretmen listesini Excel olarak alsak çok güzel olurdu

Admin

Alıntı yapılan: mehmetsavuk - 03 Ekim 2019, 13:49:50 Ücretli öğretmen listesini Excel olarak alsak çok güzel olurdu

İlettim Hocam.

Admin

Alıntı yapılan: mehmetsavuk - 03 Ekim 2019, 13:41:57 İlçe milli eğitim müdürü ve şube müdürünün toplu onay verme yetkisi olsa çok iyi olur kurslara tek tek seçip onaylamak çok zor

Hocam,

Onayları toplu olarak yapma olmaz. Hepsinin tek tek kontrol edilip ondan sonra onaylanması gerekir.

Ahmo47

Alıntı yapılan: cantug - 02 Ekim 2019, 17:17:22 İlçe MEM onayındaki hatalı yada eksikliği olan kurslar silinmeden düzeltme için okula iade edilsin.

mutlu026

1. Sınıf listelerinde oluşturduğumuz sınıf isimleri ve öğretmen ismi çıksın.
2. Öğrenci listesi tek sayfa olsun.( çıkardığımız listeyi düzenlemek gibi uğraşlar içinde olmayalım)
3. Öğrenci listesi eokuldaki gibi sınıf sınıf veya ders adı gibi çıksın. Ada göre,  numaraya göre vb.
4. Paket program yapmaya izin versin.( ben 8A sınıfını oluşturunca bu sınıfa ders,  öğretmen ve derslere şimdiki sistemde olduğu gibi öğrenci   ekleyeyim.)
5. Ders programını bu sistemde yapmak bizlerin zamanını çok alıyor bunun yerine ders programı kaldırıldın zaten bizler ders programını başka bir programdan yapıyoruz. Bu sistem gereksiz.
6. Öğrenci başvurularının tamamını eski sistemde olduğu gibi rapar ekranından tek liste halinde bizlere versin.

mutlu026

Devamsızlıkları öğretmenler girsin. Öğretmene girdiği sınıfın devamsızlık girişi açık olsun.

yasinsadik

*oluşturulan sınıf listeleri rapor olarak alınsın.
*öğretmenlerin ve sınıfların ders programı rapor olarak alınsın.

neslihan10511051

Alıntı yapılan: Admin - 03 Ekim 2019, 12:46:46
Alıntı yapılan: neslihan10511051 - 03 Ekim 2019, 11:48:39 öğrenci görevlendirme olayı geç göreve başlayan öğretmenler için mümkün olmalı bence hep çünkü daha mat öğretmenimiz başlayamadı senelik old için kurs sorun olacaktır.
son olarakta öğrencilerden birinde öğretmen seçimi boş kalmış öğretmen olduğu halde seçim yapılmamış ne yapabilirim

Sayın Hocam,

evet ama öğretmen eklemek için sistemde sorun olduğu söylendi bende ekleme işlemini yapamadım öğrenci için

Admin

Alıntı yapılan: neslihan10511051 - 04 Ekim 2019, 11:50:21
Alıntı yapılan: Admin - 03 Ekim 2019, 12:46:46

Sayın Hocam,

evet ama öğretmen eklemek için sistemde sorun olduğu söylendi bende ekleme işlemini yapamadım öğrenci için

Hocam,

Öğrencinin hiç başvurusu yoksa şu an yapabilecek bir şey yok.

lazer55

1- Öğretmenler kurs başvrusunda sınıf seçebildikleri gibi hafta sonu, gün ve kaç saate kadar kurs istediklerini seçebilmeli.
2- Yukarıdaki şarta göre öğrenciler tercih yaparken öğretmenin kursu dolduğunda tercihi kapatmalı.
3- alınan tercihlere göre sınıf oluşumu ve ders programını sistemden yapabilmeliyiz.
4- Rapor seçenekleri artırılmalı
5  Raporlarda sıralamalarda alfabetik sıralamalarda hata yapıyor.

Levent Kahraman

Kurs Ders programında değişiklik yapabiliyor muyuz.

Benzer Başlıklar (5)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.