Reklam Alanı - 1

21 Saat Üzeri Ders Almak İstemeyen Öğretmenlere DYK'da Ders Verilir mi?

Başlatan Admin, 23 Eylül 2019, 14:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

Pdf Halini indirmek için TIKLAYINIZ

Seyfi

Admin

Alıntı yapılan: Seyfi - 28 Eylül 2019, 22:56:42 21 Saat Üzeri Ders Almak İstemeyen Öğretmenlere DYK'da Ders Verilir mi?

Sayın hocam,

Üstteki yazıyı incelersiniz hocam

Seyfi

Alıntı yapılan: Admin - 29 Eylül 2019, 06:47:46
Alıntı yapılan: Seyfi - 28 Eylül 2019, 22:56:42 21 Saat Üzeri Ders Almak İstemeyen Öğretmenlere DYK'da Ders Verilir mi?

Sayın hocam,

Hocam inceledim yalnız öğretmenle alakalı bir ibare bulamadım. Hatta konu basliginin yaziyla ilgisini de kuramadım. Saygılar

Admin

Alıntı yapılan: Seyfi - 29 Eylül 2019, 09:16:38
Alıntı yapılan: Admin - 29 Eylül 2019, 06:47:46

Sayın hocam,

Hocam inceledim yalnız öğretmenle alakalı bir ibare bulamadım. Hatta konu basliginin yaziyla ilgisini de kuramadım. Saygılar

Hocam,

3. Paragraf öğretmen ile ilgili. Veremez.

Seyfi

Hocam,

3. Paragraf öğretmen ile ilgili. Veremez.
[/quote]

Hocam sizin kadar yönetmeliklerle haşır neşir olmadigimdan dolayı olacak ki bu paragraftan o sonucu cikaramiyorum.
 Ben asıl sorumu sorayım. Okulumda sosyal branşında iki öğretmenim var maas karşılıklarını branş dersleriyle dolduruyorlar, 4 er saat de branş dışı ders verdim 19 ar saat derse giriyolar. Bir tanesi Baska okulda derse girmemek icin 21 saatten fazla ders almak istemiyorum diye dilekce verdi. Ama kendi okulunda DYK acmak istiyor. Ben kendisine DYK actirdim ancak ilçe mem actirma diyor. Bunun yasal olani, mevzuata uygun olanı nedir? (Diger öğretmen 8 lere açtı, 21 saatten fazla derse girmek istemeyen de 7 lere)

gustavyo

Alıntı yapılan: Seyfi - 29 Eylül 2019, 10:43:07 Hocam sizin kadar yönetmeliklerle haşır neşir olmadigimdan dolayı olacak ki bu paragraftan o sonucu cikaramiyorum.
Ben asıl sorumu sorayım. Okulumda sosyal branşında iki öğretmenim var maas karşılıklarını branş dersleriyle dolduruyorlar, 4 er saat de branş dışı ders verdim 19 ar saat derse giriyolar. Bir tanesi Baska okulda derse girmemek icin 21 saatten fazla ders almak istemiyorum diye dilekce verdi. Ama kendi okulunda DYK acmak istiyor. Ben kendisine DYK actirdim ancak ilçe mem actirma diyor. Bunun yasal olani, mevzuata uygun olanı nedir? (Diger öğretmen 8 lere açtı, 21 saatten fazla derse girmek istemeyen de 7 lere)
Sayın hocam yazının içeriğini anlayabildiyseniz öğretmenler ve idareciler öncelikle kararın 5.ve 6. Maddesi kapsamında görev yapmak durumundalar. Normal müfredat kapsamındaki dersler dururken bu derslere girmek istemeyip de DYK kapsamında kurs almak istemesi durumunda ders görevi verilmez. Yazı ıdareci için soruldugundan kafanız karışmış olabilir. Idareci kararın 5.Maddesi kapsamında 6 saat aylık karşılığı öğretmen 15 saat aylık karşılığı ders görevini yerine getirmek durumunda. Öğretmene 6 saate kadar zorunlu ek ders görevi verilebilir. Kararın 6.maddesine göre idarecilerin 6 saat aylık karşılığı sonrası 6 saati ek ders karşılığı öğretmenin ise 15 saat sonrası 6 saati zorunlu 9 saati isteğe bağlı olmak üzere 15 saat aylık karşılığıdır. Idareci veya ogretmen isteğe bağlı ek derse girmek istemez ise buna zorlanamaz. Bir dilekçe verir: ıdareci 6 saat isteğe bağlı ek derse girmek istemiyorum ya da öğretmen 9 saat isteğe bağlı ek derse girmek istemiyorum. Bu durumda ıdareci 6 saatin üzerinde ogretmen ise 21 saatin üzerinde ders görevi almayacağını kabul etmiş olur. Dyk de ek ders karşılığı olduğundan bu kapsamda zorunlu ders görevinden sonra derse girmek istemiyorum diyen ıdareci veya ogretmen DYK kapsamında da derse giremez. Yazı öğretmen için sorulsa aynı cevabı verecekler. Isterseniz görüş isteyin.

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.