Web'de Öğren - Birlikte En Doğruya

EĞİTİM-ÖĞRETİM VE İDARİ İŞLER => Eğitim-Öğretim ve İdari İşlemler => Konuyu başlatan: muhlis21 - 10 Temmuz 2020, 13:51:40

Başlık: Göreve Gelmeyen Okul Müdürü
Gönderen: muhlis21 - 10 Temmuz 2020, 13:51:40
Üstlerinin bilgisi olmadan haftanın bir kaç günü hiç göreve gelmeyen,bazı günlerde bir kaç saatliğine okula gelen okul müdürü hakkında ne yapılabilir?
Gönderen: gustavyo - 10 Temmuz 2020, 15:02:28
Alıntı yapılan: muhlis21 - 10 Temmuz 2020, 13:51:40 Üstlerinin bilgisi olmadan haftanın bir kaç günü hiç göreve gelmeyen,bazı günlerde bir kaç saatliğine okula gelen okul müdürü hakkında ne yapılabilir?

Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları hakkında yönetmelik hükümleri çerçevesinde müdür bir üst amire şikayet edilir. Yapılan inceleme soruşturma sonucunda konu sübuta ererse 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125.madde C veya D bendi hükümleri kapsamında disiplin hükümleri uygulanabilir.
Gönderen: NKARTAL - 16 Temmuz 2020, 12:46:20
Hocam normalde yapılacak işlemler gustavyo tarafından cevaplandı ancak,gerçek öyle değil.
Ülkemizde terfi ettiriliyor.Birkaç yıl bekle görürüsün
Gönderen: abdullahbozok - 16 Temmuz 2020, 13:02:19
Alıntı yapılan: muhlis21 - 10 Temmuz 2020, 13:51:40 Üstlerinin bilgisi olmadan haftanın bir kaç günü hiç göreve gelmeyen,bazı günlerde bir kaç saatliğine okula gelen okul müdürü hakkında ne yapılabilir?

bence bu sorunun cevabını herkes iyi biliyor. ama sorulmasındaki maksat başka diye düşünüyorum. idareci iseniz gelmeyen müdürün ceza durumunu bilirsiniz. idareci değilseniz müdürün gitmediğini nasıl biliyorsunuz ?
Gönderen: muhlis21 - 20 Temmuz 2020, 22:41:27
Alıntı yapılan: abdullahbozok - 16 Temmuz 2020, 13:02:19 bence bu sorunun cevabını herkes iyi biliyor. ama sorulmasındaki maksat başka diye düşünüyorum. idareci iseniz gelmeyen müdürün ceza durumunu bilirsiniz. idareci değilseniz müdürün gitmediğini nasıl biliyorsunuz ?

Sayın hocam maksat farklı değil. Yeni idareci oldum. Konulara çok hakim değilim. Eksiklerim olduğunu kabul ediyorum da. Araştırıyorum bilgiye ulaşamadığım noktada forumu kullanıyorum.
Gönderen: Admin - 21 Temmuz 2020, 08:39:06
Alıntı yapılan: muhlis21 - 20 Temmuz 2020, 22:41:27 Sayın hocam maksat farklı değil. Yeni idareci oldum. Konulara çok hakim değilim. Eksiklerim olduğunu kabul ediyorum da. Araştırıyorum bilgiye ulaşamadığım noktada forumu kullanıyorum.

İdareci ve öğretmenlerin mesailerine mazeretsiz gitmemesi suçtur ve cezai yaptırımı vardır hocam. 657'ye biraz bakarsanız.