Dok├╝man Y├Ânetim Sistemi S─▒k Sorulan Sorular ve Cevaplar─▒

Ba■latan Admin, 28 Ůubat 2017, 21:29:58

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

Admin

Soru 1: DYS ve E─čitim sayfa giri┼č adresleri nelerdir?

Cevap: DYS https://dys.meb.gov.tr E─čitim sayfas─▒ https://dysegitim.meb.gov.tr

Soru 2: DYS'ye evden giri┼č yapabilir miyiz?

Cevap: DYS sadece Meb interneti olan okul ve kurumlarda ├žal─▒┼čmaktad─▒r. Ev interneti yada cep telefonundan ├žal─▒┼čmamaktad─▒r.

Soru 3: DYS Y├Ânetici Rol├╝ ne i┼če yarar?

Cevap: Okul / kurumlarda DYS sisteminde var olan roller ile ki┼čileri ili┼čkilendiren rold├╝r.

Soru 4: Yetkili Personel Genel Evrak Rol├╝ ne i┼če yarar?

Cevap: Okul / kurum ad─▒na evrak─▒ kar┼č─▒layan ve i├ž da─č─▒t─▒m─▒n─▒ yapan rold├╝r.

Soru 5: Birim Gelen Evrak Kay─▒t Kullan─▒c─▒ Rol├╝ Rol├╝ ne i┼če yarar?

Cevap: Okul / kuruma gelen DYS d─▒┼č─▒ndaki ─▒slak imzal─▒ evraklar─▒ taramak sureti ile DYS sistemine aktaran rold├╝r.

Soru 6: Birim Giden Evrak Kay─▒t Kullan─▒c─▒ Rol├╝ ne i┼če yarar?

Cevap: Okul / kurumlarda DYS taraf─▒ndan ├╝retilen dijital evrak─▒, bas─▒l─▒ hale ├ževirerek da─č─▒t─▒m notas─▒na ula┼čt─▒rmakla sorumlu olan rold├╝r.

Soru 7: Kullan─▒c─▒ rolleri (M├╝d├╝r, M├╝d├╝r Yard─▒mc─▒s─▒, memur vs.) ne i┼če yarar?

Cevap: Ki┼čilerin unvanlar─▒na kar┼č─▒l─▒k gelen roller olup yaz─▒ yazma, y├Ânlendirme, havale vb. i┼člemlere yarayan rollerdir.

Soru 8: Hocam e─čitim videolar─▒nda memur rol├╝nde yazd─▒─č─▒m─▒z yaz─▒n─▒n onay listesine memurunda eklenece─či anlat─▒lmakta ama bizde (─░lkokul) yaz─▒y─▒ memur e-imzalad─▒─č─▒ i├žin kendisini eklemeye gerek yok denildi uygun mu? ayr─▒ca kendimi eklesem de eklemesem de m├╝d├╝r onay─▒ndan sonra hem g├Âzden ge├žirme olarak hem de Genel Evrak (Evrak Onay i┼člemi olarak geliyor bu bir hatam─▒ yoksa normal mi?

Cevap: Onay listesine yaz─▒y─▒ yazan ki┼činin eklenmesi yada eklenmemesi yaz─▒n─▒n onaylanmas─▒nda herhangi bir s─▒k─▒nt─▒ olu┼čturmaz.

Soru 9: Islak imza gereken belgelerin i┼člemleri nas─▒l olacak?

Cevap : Islak imza gereken (gezi onay─▒, maa┼č vb.) evraklar─▒n ├╝st yaz─▒lar─▒ DYS┬┤den g├Ânderilecek, ekleri elden ilgili b├╝roya getirilecektir. Islak imza gerektiren belgeleri tarayarak yaz─▒ya eklemek zorunda de─čilsiniz.

Soru 10: DYS┬┤den say─▒ almayan evraklar ge├žerli midir?

Cevap: Hay─▒r, DYS┬┤den say─▒ almayan hi├ž bir yaz─▒ ge├žerli de─čildir. T├╝m yaz─▒lar say─▒lar─▒n─▒ DYS┬┤den almak zorundad─▒r.

Soru 11: DYS kullanmayan kurumlara giden evraklar nas─▒l i┼čleme tabi tutulacakt─▒r?

Cevap : Yaz─▒ DYS d─▒┼č─▒ olarak yaz─▒l─▒p onayland─▒ktan sonra Birim Giden Evrak Kay─▒t Kullan─▒c─▒s─▒ taraf─▒ndan ├ž─▒kt─▒ al─▒n─▒p ka┼čelendikten sonra ilgili kuruma g├Ânderilecektir.

Ders 70 - DYS D─▒┼č─▒ Evrak─▒ Sisteme Aktarma - Evrak Tarama

Soru 12: DYS d─▒┼č─▒ndan gelen evraklar sisteme nas─▒l dahil edilecektir ?

Cevap : DYS d─▒┼č─▒ndan gelen evraklar " Birim Gelen Evrak Kay─▒t" kullan─▒c─▒ taraf─▒ndan taranarak sisteme kaydedilmekte ve " Yetkili Personel Gelen Evrak " rol├╝ne d├╝┼čmektedir. Yetkili Personel Gelen Evrak kullan─▒c─▒s─▒  bu evrak─▒/yaz─▒y─▒ ilgili m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒/memura havale edecektir.

Ders 71 - DYS D─▒┼č─▒ Giden Evrak ├ç─▒kt─▒ Alma

Soru 13: Okulu ilgilendirmeyen evraklar─▒ kaydedecek miyiz?

Cevap : Evet. Okulu ilgilendirmese de Yetkili Personel Gelen Evrak rol├╝ne d├╝┼čen her evrak size gelmi┼č demektir. Aktif ─░┼čler k─▒sm─▒nda g├Âr├╝ld├╝─č├╝ s├╝rece o evra─ča i┼člem yapmam─▒┼čs─▒n─▒z demektir. Evrak─▒ ─░┼č Y├Ânlendirme yada havale ederek aktif i┼čler k─▒sm─▒ndan kald─▒rabilirsiniz.

Soru 14: DYS┬┤de m├╝d├╝r├╝n onay─▒ndan ├ž─▒km─▒┼č bir yaz─▒y─▒ veya birim gelen evrak kay─▒t kullan─▒c─▒s─▒ taraf─▒ndan taranan bir yaz─▒y─▒ nas─▒l silebilirim?

Cevap : DYS┬┤de say─▒ alm─▒┼č (ister m├╝d├╝r onay─▒ ile isterse kaydedilerek) bir yaz─▒y─▒ silme imkan─▒n─▒z yoktur. Ancak e─čer yaz─▒ DYS ├╝zerinden gidecekse Da─č─▒t─▒m k─▒sm─▒n─▒ bo┼čaltarak di─čer kuruma g├Ândermeme se├žene─činiz var.

Ders 44 - Tarih ve Say─▒ Alm─▒┼č Evrak─▒ ─░ptal Etme

Ders 45 - Tarih ve Say─▒ Almam─▒┼č Evrak─▒ ─░ptal Etme

Soru 15: ├ľzl├╝k dosya g├Ânderirken t├╝m ├Âzl├╝k dosyas─▒n─▒ da taramak zorunda m─▒y─▒m?

Cevap: Hay─▒r, ├╝st yaz─▒y─▒ DYS┬┤den yazar, ├Âzl├╝k dosyas─▒n─▒ posta/elden g├Ânderebilirsiniz. Farkl─▒ il/il├žeye g├Ânderecekseniz ├╝st yaz─▒y─▒ il├že/il kanal─▒ ile g├Ânderir, ├Âzl├╝k dosyas─▒n─▒ posta/elden g├Ânderebilirsiniz.

Soru 16: Soru┼čturma dosyalar─▒n─▒ taramak zorunda m─▒y─▒m?

Cevap : Hay─▒r, Sadece ├╝st yaz─▒y─▒ taray─▒p eklerini kapal─▒ zarf i├žinde elden/posta ile g├Ânderebilirsiniz.

Soru 17: Resmi Yaz─▒┼čma Kurallar─▒ ge├žerli mi?

Cevap: Evet, t├╝m resmi yaz─▒┼čma kurallar─▒ aynen ge├žerlidir. Hatta okullar─▒n g├Ânderdi─či yaz─▒lar direkt olarak ek yap─▒larak ─░l Milli E─čitim M├╝d├╝rl├╝─č├╝ne/Bakanl─▒─ča g├Ânderilece─či i├žin Resmi Yaz─▒┼čma Kurallar─▒na azami dikkat g├Âstermelisiniz.

Soru 18: Yetkili Personel Gelen Evrak rolu ile yaz─▒ yazabilir miyim?

Cevap: Hay─▒r, Okul M├╝d├╝r├╝/M├╝d├╝r Yard─▒mc─▒s─▒ rol├╝ne ge├ži┼č yapmak zorundas─▒n─▒z.

Soru 19: M├╝d├╝r, gelen t├╝m yaz─▒larda Ba┼čyard─▒mc─▒y─▒ ve M├╝d├╝r yard─▒mc─▒lar─▒n─▒ pas ge├žip gere─či k─▒sm─▒na memuru bilgi k─▒sm─▒na da yard─▒mc─▒lar─▒ i┼čaretleyip personele havale yapsa nas─▒l olur?

Cevap: Silsileye uyulmamas─▒ resmi a├ž─▒dan s─▒k─▒nt─▒l─▒. Ancak ┼ču yap─▒labilir. Ba┼čyard─▒mc─▒ ve m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒na bilgi memura havale yap─▒labilir. Tek i┼člem yani

Soru 20: ─░┼či y├Ânlendir ile personele havale ayn─▒ gibi g├Âz├╝k├╝yor temel fark nedir?

Cevap: ─░┼č y├Ânlendirmede bilgi ama├žl─▒ g├Ânderilir ve b├╝ro kay─▒t yap─▒lmaz. Havalede ise i┼čin gere─činin yap─▒lmas─▒ istenir ve b├╝ro kay─▒t yap─▒l─▒r.

Soru 21: Diyelim ki M├╝d├╝r memur yerine ba┼čyard─▒mc─▒ya gere─či diye g├Ânderirse Ba┼čyard─▒mc─▒ kay─▒t yapmadan i┼či y├Ânlendirden memura y├Ânlendirebilir mi veya g├Ânderene geri havale yapsa problem olur mu?

Cevap: ─░┼č Y├Ânlendir ile memura aktarabilir yada M├╝d├╝re iade edebilir.

Soru 22: Memur giden yaz─▒ olu┼čtururken onaylayacaklar k─▒sm─▒n─▒ yukardan a┼ča─č─▒ya yard─▒mc─▒-ba┼čyard─▒mc─▒-m├╝d├╝r ┼čeklinde d├╝zenlese hepsi s─▒rayla e-imza ile onaylay─▒p bir ├╝ste mi g├Ânderecek. En son M├╝d├╝r onaylay─▒nca memurun ekran─▒na geri d├╝┼čecek ve memur da son vuru┼ču Evrak─▒ g├Ânder diyerek mi yapacak?

Cevap: Memur yaz─▒y─▒ onaya sununca m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒na otomatik d├╝┼čer. M├╝d├╝r Yard─▒mc─▒s─▒ onaylay─▒nca ba┼č yard─▒mc─▒ya otomatik d├╝┼čer. O da onaylay─▒nca otomatik d├╝┼čer. M├╝d├╝r onaylay─▒nca yaz─▒ tarih ve say─▒ alarak resmile┼čir. Son olarak yaz─▒ onay sonras─▒ g├Âzden ge├žirme olarak memura d├╝┼čer. Memur kontrol eder ve Evrak─▒ g├Ânder deyince gidece─či yere gider.

Soru 23:  Farz edelim istisna bir durum oldu kalabal─▒k okulda o anda sadece Ba┼čyard─▒mc─▒ var, memur dahi yok ve ├žok acil bir yaz─▒ var Ba┼čyard─▒mc─▒ nas─▒l bir yol izlemeli?

Cevap: M├╝d├╝r olmadan okuldan hi├žbir yaz─▒ g├Ânderilemez. ├ç├╝nk├╝ m├╝d├╝r son onay makam─▒d─▒r ve o onaylamadan yaz─▒lar tarih say─▒ almaz ve resmile┼čmez.

Soru 24: Okul m├╝d├╝r├╝y├╝m. Hafta i├žinde y─▒ll─▒k izin kullanaca─č─▒m. DYS vekaletini resmi olarak kime devredece─čim? M├╝d├╝r Ba┼čyard─▒mc─▒s─▒na m─▒?
Yoksa ba┼čka bir okulun m├╝d├╝r├╝ne mi devredece─čiz?

Cevap: Okul m├╝d├╝r├╝nden sonra silsile olarak okul M├╝d├╝r Ba┼čyard─▒mc─▒s─▒ geldi─či i├žin ona yetki devri yapman─▒z gerekir. Dys Y├Âneticisi rol├╝n├╝z varsa Okul M├╝d├╝r├╝ ve Yetkili personel olarak tan─▒mlars─▒n─▒z. Yoksa ─░l├že MEM tan─▒mlar.

Soru 25: DYS'de hangi uzant─▒l─▒ dosyalar─▒ ek yapabiliriz?

Cevap: DYS'de doc, xls, ppt, pdf, jpg, tiff gibi uzant─▒l─▒ dosyalar ek olarak g├Ânderilebilir. Zip, rar, exe uzant─▒l─▒ dosyalar g├Ânderilemez.

Soru 26: DYS'de ek olarak g├Ânderilen dosya boyutu ne maksimum kadard─▒r?

Cevap: 50 MB'dir.

Soru 27:G├Ânderilen ├╝st yaz─▒n─▒n g├Ânderildi─či birime ula┼č─▒p ula┼čmad─▒─č─▒n─▒ kontrol edebiliyor muyuz?

Cevap:Sorgular + Giden Evrak takibinden kontrol edebilirsiniz.

Soru 28: Dys i├ži ve Dys d─▒┼č─▒ kavramlar─▒n─▒ a├ž─▒klar m─▒s─▒n─▒z?

Cevap:

DYS i├ži DYS kullanan okul ve kurumlar,

DYS d─▒┼č─▒ DYS kullanmayan ki┼či ve kurumlar. Mesele ├Â─čretmenler, vatanda┼člar, Meb d─▒┼č─▒ndaki kurumlar.

Soru 29: DYS'de gelen ve giden yaz─▒lar─▒n ├ž─▒kt─▒lar─▒ al─▒n─▒p ar┼čivlenecek midir?

Cevap: DYS i├žerisinde bulunan birimlerin birbirleri ile olan yaz─▒┼čmalar─▒n─▒n ├ž─▒kt─▒s─▒ al─▒nmayacakt─▒r. 2012-39 Nolu genelgenin 20. maddesi.

Soru 30: DYS'de Vekalet i┼člemleri nas─▒l yap─▒lmal─▒d─▒r?

Cevap:

a. DYS Y├Âneticisi rol├╝ varsa tan─▒mlamay─▒ okul m├╝d├╝r├╝ yapar. Yoksa ─░l├že MEM yapar.

b. M├╝d├╝r izin al─▒nca M├╝d├╝r ba┼čyard─▒mc─▒s─▒ yada m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ vekalete bakar.

c. M├╝d├╝r ba┼čyard─▒mc─▒s─▒ yada M├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒n─▒ M├╝d├╝r ve Yetkili personel olarak tan─▒mlamak yeterlidir.

d. Okullarda yetki devri yapmaya ├žok gerek yok. Sadece tan─▒mlamalar yeterlidir.

e. Okul m├╝d├╝r├╝ izne ayr─▒l─▒nca ├╝zerinde i┼č varsa gerekli tan─▒mlamalar yap─▒ld─▒ktan sonra i┼č ak─▒┼č─▒ aktarma men├╝s├╝nden ├╝zerindeki i┼čler vekalete bakacak ki┼čiye aktar─▒l─▒r.

f. M├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ ve memurun yapaca─č─▒ t├╝m i┼člemler okul m├╝d├╝r├╝ rol├╝nden yap─▒labilece─či i├žin onlar izin ald─▒─č─▒nda vekalet b─▒rakma durumu olmaz.

g. M├╝d├╝r vekaleti kesinlikle memurlara b─▒rak─▒lmaz.

h. Tek m├╝d├╝rl├╝ okullarda yetki devri dengi bir okul m├╝d├╝r├╝ yada en yak─▒n okul m├╝d├╝r├╝ vekalet edebilir.

i. ─░lkokul ve ortaokula tek m├╝d├╝r bak─▒yorsa ve ikisinin de m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ varsa vekalet her iki okul i├žinde ayr─▒ ayr─▒ yap─▒l─▒r.

j. Okul yada kurumun yetkili amiri okul m├╝d├╝r├╝ oldu─ču i├žin m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ yada memur tek ba┼č─▒na yaz─▒ g├Ânderemez. Mevzuat a├ž─▒s─▒ndan uygun de─čildir.

k. M├╝d├╝r Yetkili ├Â─čretmenler izin ald─▒─č─▒nda yerine dengi bir okul m├╝d├╝r├╝ yada en yak─▒n okul m├╝d├╝r├╝ vekalet edebilir.

l. M├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒, vekalet kendisinde oldu─ču s├╝rece t├╝m i┼člemlerini m├╝d├╝r rol├╝nden yapar. Yani ├╝st makam dururken alt makamdan i┼člem yap─▒lmaz.

m.   Birim Gelen ve Giden Evrak Kay─▒t Kullan─▒c─▒s─▒ rol├╝ okul m├╝d├╝rlerinde de olmal─▒. M├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ yada memur izin ald─▒─č─▒nda bu i┼člemleri m├╝d├╝r de yapabilsin. Ayr─▒ca Birim gelen ve Giden rol├╝nde yetki devri olmaz.

Soru 31: Kelime i┼člemcide K─▒sayol ├žubu─ču kaybolursa nas─▒l geri getirebilirim?

Cevap: Windows kullan─▒c─▒s─▒ i├žindeki .uki klas├Âr├╝ silinip DYS yeniden ba┼člat─▒l─▒nca gelir.

Soru 32:

Cevap:

Soru 33:

Cevap:

Soru 34:

Cevap:

Soru 35:

Cevap:

Soru 36:

Cevap:

Soru 37:

Cevap:

Soru 38:

Cevap:

Soru 39:

Cevap:

Soru 40:

Cevap:

Soru 41:

Cevap:

Soru 42:

Cevap:

Soru 43:

Cevap:

Soru 44:

Cevap:

Soru 45:

Cevap:

Umar─▒m faydal─▒ olur. Mesaj─▒ Payla┼č

yar─▒mc─▒

Gelen evrak giden evrak kay─▒t kullan─▒c─▒s─▒ b├Âl├╝m├╝n├╝ hi├ž kullanm─▒yorum.Oras─▒ tam olarak ne i┼če yar─▒yor? Mesaj─▒ Payla┼č

Admin

Alřntř yapřlan: yar─▒mc─▒ - 28 Ůubat 2017, 21:58:43
Gelen evrak giden evrak kay─▒t kullan─▒c─▒s─▒ b├Âl├╝m├╝n├╝ hi├ž kullanm─▒yorum.Oras─▒ tam olarak ne i┼če yar─▒yor?

5 ve 6. soruda a├ž─▒klad─▒m Hocam. Mesaj─▒ Payla┼č

msyenig├╝n

Soru 8:hocam e─čitim videolar─▒nda memur rol├╝nde yazd─▒─č─▒m─▒z yaz─▒n─▒n onay listesine memurunda eklenece─či anlat─▒lmakta ama bizde (─░lkokul) yaz─▒y─▒ memur e-imzalad─▒─č─▒ i├žin kendisini eklemeye gerek yok denildi uygun mu? ayr─▒ca kendimi eklesem de eklemesem de m├╝d├╝r onay─▒ndan sonra hem g├Âzden ge├žirme olarak hem de Genel Evrak (Evrak Onay i┼člemi olarak geliyor bu bir hatam─▒ yoksa normal mi?

Cevap:

Mesaj─▒ Payla┼č

byycal

Selamlar, biz de bu g├╝n DYS'ye ge├žen illerden birisiyiz. Okul t├╝r├╝m├╝z Mesleki E─čitim Merkezi. DYS ├Âncesi Kalfal─▒k ve Ustal─▒k Belgelerini Ankara/Ahi Evran Mesleki E─čitim Merkezinden resmi yaz─▒ ile talep edip al─▒yorduk. Deftere kaydetti─čimiz yaz─▒y─▒ posta ile ya da mail ile kar┼č─▒ okula g├Ânderiyor belge ├╝cretlerini yat─▒r─▒yorduk. Bundan sonra belge talebimizi DYS ├╝zerinden acaba nas─▒l yapabiliriz? Yard─▒mc─▒ olursan─▒z sevinirim. Mesaj─▒ Payla┼č

Admin

Alřntř yapřlan: byycal - 01 Mart 2017, 17:08:52
Selamlar, biz de bu g├╝n DYS'ye ge├žen illerden birisiyiz. Okul t├╝r├╝m├╝z Mesleki E─čitim Merkezi. DYS ├Âncesi Kalfal─▒k ve Ustal─▒k Belgelerini Ankara/Ahi Evran Mesleki E─čitim Merkezinden resmi yaz─▒ ile talep edip al─▒yorduk. Deftere kaydetti─čimiz yaz─▒y─▒ posta ile ya da mail ile kar┼č─▒ okula g├Ânderiyor belge ├╝cretlerini yat─▒r─▒yorduk. Bundan sonra belge talebimizi DYS ├╝zerinden acaba nas─▒l yapabiliriz? Yard─▒mc─▒ olursan─▒z sevinirim.

Hocam,

─░l├že kanal─▒ ile yapabilirsiniz. Mesaj─▒ Payla┼č

THEAMET

G├Ârevlendirme M├╝d├╝r Yard─▒mc─▒s─▒ olarak ├žal─▒┼č─▒yorum.E-─░mza ya ba┼čvurmam gerekli mi? ├ľrne─čin M├╝d├╝r izne ayr─▒ld─▒─č─▒ zaman yerine g├Ârevlendirildi─čimde evraklar i├žin nas─▒l bir yol izlenmeli? Mesaj─▒ Payla┼č

Admin

Alřntř yapřlan: THEAMET - 08 Mart 2017, 15:02:29
G├Ârevlendirme M├╝d├╝r Yard─▒mc─▒s─▒ olarak ├žal─▒┼č─▒yorum.E-─░mza ya ba┼čvurmam gerekli mi? ├ľrne─čin M├╝d├╝r izne ayr─▒ld─▒─č─▒ zaman yerine g├Ârevlendirildi─čimde evraklar i├žin nas─▒l bir yol izlenmeli?

Hocam,

G├Ârevlendirme olman─▒z ├Ânemli de─čil. ─░darecili─če bakt─▒─č─▒n─▒z i├žin e-imza talebinde bulunman─▒z gerekiyor.

Mesaj─▒ Payla┼č

s├╝perhoca

Merhaba hoca ben yeni m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ oldum g├Ârevlendirme ile biz dysye 15 inde ge├žtik benim m├╝d├╝r bilgisayarda zorlan─▒yor ve benim de e imzam yok daha gelen yaz─▒lar─▒ ben cevap veremiyor muyum? Mesaj─▒ Payla┼č

Admin

Alřntř yapřlan: s├╝perhoca - 19 Mart 2017, 20:29:02
Merhaba hoca ben yeni m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒ oldum g├Ârevlendirme ile biz dysye 15 inde ge├žtik benim m├╝d├╝r bilgisayarda zorlan─▒yor ve benim de e imzam yok daha gelen yaz─▒lar─▒ ben cevap veremiyor muyum?

Hocam,

Gelen yaz─▒lar─▒ kay─▒t yapabilirsiniz ama giden yaz─▒lara i┼člem yapamazs─▒n─▒z. E-─░mzan─▒z gelene kadar t├╝m i┼člemleri m├╝d├╝r yapacak. Mesaj─▒ Payla┼č

THEAMET

Okulda m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒y─▒m.Elektronik imzam d├╝n elime ula┼čt─▒.M├╝d├╝r├╝m├╝z ptesi itibariyle izin kullanacak ve yerine vekalet edece─čim.Ancak kullan─▒c─▒ rolleri tan─▒ml─▒ de─čil.Bunla ilgili tan─▒mlamalar─▒ il├že dys y├Âneticisi mi yapacak yoksa m├╝d├╝r m├╝?Te┼čekk├╝rler Mesaj─▒ Payla┼č

Admin

Alřntř yapřlan: THEAMET - 24 Mart 2017, 08:00:12
Okulda m├╝d├╝r yard─▒mc─▒s─▒y─▒m.Elektronik imzam d├╝n elime ula┼čt─▒.M├╝d├╝r├╝m├╝z ptesi itibariyle izin kullanacak ve yerine vekalet edece─čim.Ancak kullan─▒c─▒ rolleri tan─▒ml─▒ de─čil.Bunla ilgili tan─▒mlamalar─▒ il├že dys y├Âneticisi mi yapacak yoksa m├╝d├╝r m├╝?Te┼čekk├╝rler

Hocam,

─░l├že DYS Y├Âneticisinin yapmas─▒ gerekiyor. Bunun i├žin Okul m├╝d├╝r├╝n├╝n izin olurunu yazarken da─č─▒t─▒m listesinden Dys i├ži olarak bilgi i┼člem ┼čubesinin de se├žilmesi gerekiyor. Mesaj─▒ Payla┼č

Alimertx

Alřntř yapřlan: Admin - 24 Mart 2017, 08:36:01
Hocam,

─░l├že DYS Y├Âneticisinin yapmas─▒ gerekiyor. Bunun i├žin Okul m├╝d├╝r├╝n├╝n izin olurunu yazarken da─č─▒t─▒m listesinden Dys i├ži olarak bilgi i┼člem ┼čubesinin de se├žilmesi gerekiyor.

Habib Hocam Bu i┼člemi olur yaz─▒s─▒ geldikten sonra okul DYS y├Âneticisi yapamaz m─▒ hocam ? Mesaj─▒ Payla┼č

Admin

Alřntř yapřlan: Alimertx - 26 Mart 2017, 11:01:26
Habib Hocam Bu i┼člemi olur yaz─▒s─▒ geldikten sonra okul DYS y├Âneticisi yapamaz m─▒ hocam ?

Okullara Dys y├Ânetici rol├╝ tan─▒mland─▒ysa yapabilir Hocam. Ben Okullarda DYS Y├Âneticisi olmad─▒─č─▒ d├╝┼č├╝ncesiyle yazd─▒m. Mesaj─▒ Payla┼č

Payla┼č delicious Payla┼č digg Payla┼č facebook Payla┼č furl Payla┼č linkedin Payla┼č myspace Payla┼č reddit Payla┼č stumble Payla┼č technorati Payla┼č twitter

TinyPortal 2.0.0 © 2005-2020