Reklam Alanı - 1

Aralık Ayı Son Hafta Ekdersler Nasıl Hesaplanacak?

Başlatan abdullahbozok, 10 Aralık 2020, 11:52:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abdullahbozok

10 Aralık 2020, 11:52:21 Son düzenlenme: 10 Aralık 2020, 18:12:13 abdullahbozok
2020 Aralık Son Hafta Ekders Kaç Saat Yazılacak?

Bilindiği üzere ekders ödemeleri konusunda bazı iller  ay bütünlüğü bazı iller ise hafta bütünlüğü ile ek  ders ödemekteler. Mali yıl kapanışlarında Aralık ayına ait  28.29.30 ve 31  ekdersleri Aralık ayında ödenip 1 Ocak Resmi tatil olması nedeniyle kesilecektir.

1 Ocak Yıl başı tatili Cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 28.29.30 ve 31 Aralık 4 gün  ekderslerin nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili bir kaç örnek vererek açıklamaya çalışacağız.

Normal şartlarda öğretmeler  maaş karşılığını doldurduktan sonra ekders alır. 28.29. 30 ve 31 Aralık tarihinde Sınıf Öğretmeni ve Okulöncesi Öğretmeni 6+6+6+6=24 saat girdiği için maaş karşılığını doldurmuş olup ( 18 Saat ) 6 saat ekders ve 2 saat    hazırlık ve planlama alacaklardır. 1 Ocak Cuma 6 saat ekders ve 1 saat hazırlık planlama kesilecektir.

Yine Branş öğretmeni için örnek verecek olursak. Haftada 5 gün okula giden ve her gün için 6 saat dersi olan bir Branş öğretmeni için hesap yapacak olursak,  Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe 6+6+6+6=24  saat derse girmiş olsa maaş karşılığını doldurduğu için 24-15=9 saat ekdersi ve 2 saat hazırlık planlaması olacaktır.  1 Ocak Cuma tatil olduğu için 6 saati ve 1 saatte hazırlık planlaması kesilir.

Yani Kısacası Branş öğretmeni Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe girdiği dersler maaş karlığı olarak değerlendirilip geri kalan dersleri 15 saatten fazlası varsa ekders olarak hesaplanacaktır.

Okul Yöneticileri, Rehber Öğretmenler ve 18 Saat Maaş karşılığı olarak çeşitli birimlere  görevlendirilenlerin ekdersi ise haftalık dağılımı nasılsa Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe gününe o şekilde yazılacaktır. 55455 şeklinde yazılan bir okul müdürünün28.29. 30 ve 31 ine 5545X yazılıp kapatılacaktır. 44344 şeklinde yazılan müdür yardımcısının 4434X şeklinde ve 43434 Şeklinde yazılan Rehber Öğretmenin ise 4343X şeklinde yazılıp ödenmesi gerekmektedir.

Müdür Yetkili Öğretmenin İse  Aralık son hafta Cuma günü Sınıf Öğretmenleri gibi değerlendirilir. 1 Ocak Cuma 6 saat + 1 saat hazırlık planlama ve 1 saat de yönetim görevi, 6+1+1=8 saat kesilir. 18-8= 10 saat ekdersi olur. bunu puantaja ilin dağıtım şekline göre dağıtabilir.

Diğer tüm branş öğretmenlerinde kısacası önce maaş karşılığı dolacak ve hazırlık planlaması verilecektir.

Abdullah BOZOK

Not: Yanlışlık varsa alta yazabilirsiniz..

Tüm Hakları Saklıdır.

İmzamız Karakterimizdir...
www.webdeogren.com
www.webdeogren.com/forum

aliakak

Alıntı yapılan: abdullahbozok - 10 Aralık 2020, 11:52:21 2020 Aralık Son Hafta Ekders Kaç Saat Yazılacak?

Bilindiği üzere ekders ödemeleri konusunda bazı iller  ay bütünlüğü bazı iller ise hafta bütünlüğü ile ek  ders ödemekteler. Mali yıl kapanışlarında Aralık ayına ait  28.29.30 ve 31  ekdersleri Aralık ayında ödenip 1 Ocak Resmi tatil olması nedeniyle kesilecektir.

1 Ocak Yıl başı tatili Cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 28.29.30 ve 31 Aralık 4 gün  ekderslerin nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili bir kaç örnek vererek açıklamaya çalışacağız.

Normal şartlarda öğretmeler  maaş karşılığını doldurduktan sonra ekders alır. 28.29. 30 ve 31 Aralık tarihinde Sınıf Öğretmeni ve Okulöncesi Öğretmeni 6+6+6+6=24 saat girdiği için maaş karşılığını doldurmuş olup ( 18 Saat ) 6 saat ekders ve 2 saat    hazırlık ve planlama alacaklardır. 1 Ocak Cuma 6 saat ekders ve 1 saat hazırlık planlama kesilecektir.

Yine Branş öğretmeni için örnek verecek olursak. Haftada 5 gün okula giden ve her gün için 6 saat dersi olan bir Branş öğretmeni için hesap yapacak olursak,  Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe 6+6+6+6=24  saat derse girmiş olsa maaş karşılığını doldurduğu için 24-15=9 saat ekdersi ve 2 saat hazırlık planlaması olacaktır.  1 Ocak Cuma tatil olduğu için 6 saati ve 1 saatte hazırlık planlaması kesilir.

Yani Kısacası Branş öğretmeni Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe girdiği dersler maaş karlığı olarak değerlendirilip geri kalan dersleri 15 saatten fazlası varsa ekders olarak hesaplanacaktır.

Okul Yöneticileri, Rehber Öğretmenler ve 18 Saat Maaş karşılığı olarak çeşitli birimlere  görevlendirilenlerin ekdersi ise haftalık dağılımı nasılsa Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe gününe o şekilde yazılacaktır. 55455 şeklinde yazılan bir okul müdürünün28.29. 30 ve 31 ine 5545X yazılıp kapatılacaktır. 44344 şeklinde yazılan müdür yardımcısının 4434X şeklinde ve 434343 Şeklinde yazılan Rehber Öğretmenin ise 4343X şeklinde yazılıp ödenmesi gerekmektedir.

Müdür Yetkili Öğretmenin İse  Aralık son hafta Cuma günü Sınıf Öğretmenleri gibi değerlendirilir. 1 Ocak Cuma 6 saat + 1 saat hazırlık planlama ve 1 saat de yönetim görevi, 6+1+1=8 saat kesilir. 18-8= 10 saat ekdersi olur. bunu puantaja ilin dağıtım şekline göre dağıtabilir.

Diğer tüm branş öğretmenlerinde kısacası önce maaş karşılığı dolacak ve hazırlık planlaması verilecektir.

Abdullah BOZOK

Not: Yanlışlık varsa alta yazabilirsiniz..

Tüm Hakları Saklıdır.

Dogru açıklama lakin idareci olarak aralığın son haftası mudure 5555
 md .yrd 4444  yazılabilir  çünkü idareci hergun sorumlu olup yönetim görevi vardır müdür yetkili öğretmende +1 kesmez sadece 6 saati kesilir yönetim görevinden +3 ü alır.

srdals@hotmail.com

Doğru yazmissiniz fakat bu süreç uzaktan eğitim olduğu için yapılması durumunda tam yazılabilir mi?

mehmetoler

Abdullah hocam affınıza sığınarak müdür yetkili öğretmenim. Fakat Cuma günü resmi tatil diye neden 1 saat kesiliyor diyorsunuz? Her güne 1 saat karşılığı değil sonuçta Cuma kesilsin. 1 gün bile yapılsa görev o hafta hak kazanılıyor bildiğim kadarıyla. Ki biz ilçede öyle yazpıyoruz. Saygılar.

tamer09

Bilgilendirme için teşekkürler,hafta bütünlüğü bozulmadan cumartesi günü de ders atama imkanı var cuma derslerini cumartesiye atamalarını isteriz öğretmenlere ve hiç kesilmemiş olur, ancak 2 ocak ekdersini ocak ayına yazarız,
28 aralık= 3
29 aralık= 2
30 aralık= 2
31 aralık= 2
hazırlık planlama için 2 saat toplam 11 saat aralık ayında,
ocak ayında ise 2 ocak cumartesi yaptığı derse karşılık 3 saat ekders ve 1 saat kalan hazırlık planlama toplam 4 saat ekders ocak ayının ilk haftasına eklenemez mi? bilmediğim için soruyorum.

aliakak

Alıntı yapılan: tamer09 - 14 Aralık 2020, 14:27:09 Bilgilendirme için teşekkürler,hafta bütünlüğü bozulmadan cumartesi günü de ders atama imkanı var cuma derslerini cumartesiye atamalarını isteriz öğretmenlere ve hiç kesilmemiş olur, ancak 2 ocak ekdersini ocak ayına yazarız,
28 aralık= 3
29 aralık= 2
30 aralık= 2
31 aralık= 2
ocak ayında ise 2 ocak cumartesi yaptığı derse karşılık 3 saat ekders ve 1 saat kalan hazırlık planlama toplam 4 saat ekders ocak ayının ilk haftasına eklenemez mi? bilmediğim için soruyorum.

Hayır hocam dediginiz gibi olmaz aralığın son haftası 8 saat alir velev ki 2 ocakta yapsa bile önce maas karşılığı sayılacak onun için 2-8 ocak arası 8 ocak dahil  36 saat olur 30 saat üzerinden alır 6 saat fahri yapmış olur

aliakak

Alıntı yapılan: tamer09 - 14 Aralık 2020, 14:27:09 Bilgilendirme için teşekkürler,hafta bütünlüğü bozulmadan cumartesi günü de ders atama imkanı var cuma derslerini cumartesiye atamalarını isteriz öğretmenlere ve hiç kesilmemiş olur, ancak 2 ocak ekdersini ocak ayına yazarız,
28 aralık= 3
29 aralık= 2
30 aralık= 2
31 aralık= 2

Aralığın son haftası hafta bütünlüğüne dikkat edin kaç saat ders yapıyorsa maas karşılığını düşün kalanını ekders verin

tamer09

Teşekkür ederim, son aklıma takılan soruyu da sorayım.Hafta bütünlüğünü hesap ederken 02 Ocak cumartesi günü 28 Aralık pazartesinin devamı olur mu? Yeni hafta 04 Ocak pazartesi ile mi başlar?Bu şekilde olursa 04 Ocak haftasına 02 Ocak cumartesi yapılan dersin ekdersi eklenir mi?yoksa gene de fahri yapmış mı olur? İyi çalışmalar.

yurtseven15

Abdullah Hocam. 28-29-30-31 Aralık 01-02 Ocak uzaktan eğitim sürecinde öğretmen rutin 5 gün (haftaiçi) ders yapıyor. Ama ekdersim gitmesin diye 28-29-30-31 günleri 6'şar saat ders yapıyor 1 ocak tail 2 Ocak günü 1ocak günün yerine ders yapıyor. Ben 5 gün 6'şar saat ders yaptım hafta bütünlüğünden kesilmez diyebilir mi?

aliakak

Alıntı yapılan: yurtseven15 - 18 Aralık 2020, 15:14:05 Abdullah Hocam. 28-29-30-31 Aralık 01-02 Ocak uzaktan eğitim sürecinde öğretmen rutin 5 gün (haftaiçi) ders yapıyor. Ama ekdersim gitmesin diye 28-29-30-31 günleri 6'şar saat ders yapıyor 1 ocak tail 2 Ocak günü 1ocak günün yerine ders yapıyor. Ben 5 gün 6'şar saat ders yaptım hafta bütünlüğünden kesilmez diyebilir mi?

Resmî tatillere denk gelen gunlerin  telafisi olmaz hocam ve aralığın son haftası 8 saat ekders alır. Abdullah hocamin yerine cvp verdim ABDULLAH HOCAM kusura bakma hakkını helal et .

Benzer Başlıklar (5)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.