Reklam Alanı - 1

Öğretmenlerin Aylıksız İzin Dönüşü Başlama ve Ekders Ücret Görüş Yazısı

Başlatan Admin, 09 Nisan 2020, 16:58:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

MEB Öğretmenlerin Aylıksız İzin Dönüşü Başlama ve  Ekders Ücreti İle İlgili Görüş Yazısı Gönderdi.

Görüş yazını PDF olarak indirmek için TIKLAYINIZ.

1777

Aylıksız izni bitmeden dönen öğretmenler yerine bakan ücretli öğretmenlerin çıkışı da yapılacakmı.Teşekkürler

sosyologyaziyor

yazıyı tam algılayamadım yani ücretsiz izinden dönebiliyor muyuz

Admin

Alıntı yapılan: 1777 - 09 Nisan 2020, 20:13:25 Aylıksız izni bitmeden dönen öğretmenler yerine bakan ücretli öğretmenlerin çıkışı da yapılacakmı.Teşekkürler

Hayır hocam

Admin

Alıntı yapılan: sosyologyaziyor - 09 Nisan 2020, 22:20:46 yazıyı tam algılayamadım yani ücretsiz izinden dönebiliyor muyuz

Evet ama ekders ödenmeyecek

xmenx

Sayın Admin filgram biraç küçük olmuş daha büyük yapsaydınız

Admin

Alıntı yapılan: xmenx - 10 Nisan 2020, 14:24:14 Sayın Admin filgram biraç küçük olmuş daha büyük yapsaydınız

Bir dahakine daha büyük ekleyelim inşallah

xmenx

Bu yazıdan anladığım aylıksız izinde olanların geri dönüşü valiliklerin takdirine bağlı olduğu ve ek ders alamayacaklarıdır.

Admin

Alıntı yapılan: xmenx - 10 Nisan 2020, 14:31:34 Bu yazıdan anladığım aylıksız izinde olanların geri dönüşü valiliklerin takdirine bağlı olduğu ve ek ders alamayacaklarıdır.

Aynen hocam.

Emreerdem

Değerli arkadaşlar. Merak ettiğim 2 husus var. 1) Aylıksız izinde iken iznini iptal eden olursa ( Çoğu valilik buna izin vermiyor) onlara ek ders vermeyeceğiz. Peki ola ki bazı öğretmenlerin normal aylıksız izinleri bugünlerde bitti veya bitiyor diyelim. Yani bunlar izinlerini erken kesmiyor, gerçekten izinleri bitmiş diyelim. Bunlar zaten bugünlerde göreve başlatılacak. Peki bunlara ek ders ücreti verecek miyiz?
2) Doğum sonrası izin bitti veya heyet raporu alarak nerdeyse Eylülden beri okula gelmeyen hep rapor alanlar var. Bunlar ne olduysa artık rapor almaz oldular. (dediklerine göre Hastaneye gitmeye korkuyoruz diyorlar) Bunlara ek ders verecek miyiz? Ve gariban ücretli öğretmenleri mecburen görevden çıkarıp sgk çıkışlarını yaptıracak mıyız?

Admin

Alıntı yapılan: Emreerdem - 14 Nisan 2020, 18:55:41 Değerli arkadaşlar. Merak ettiğim 2 husus var. 1) Aylıksız izinde iken iznini iptal eden olursa ( Çoğu valilik buna izin vermiyor) onlara ek ders vermeyeceğiz. Peki ola ki bazı öğretmenlerin normal aylıksız izinleri bugünlerde bitti veya bitiyor diyelim. Yani bunlar izinlerini erken kesmiyor, gerçekten izinleri bitmiş diyelim. Bunlar zaten bugünlerde göreve başlatılacak. Peki bunlara ek ders ücreti verecek miyiz?
2) Doğum sonrası izin bitti veya heyet raporu alarak nerdeyse Eylülden beri okula gelmeyen hep rapor alanlar var. Bunlar ne olduysa artık rapor almaz oldular. (dediklerine göre Hastaneye gitmeye korkuyoruz diyorlar) Bunlara ek ders verecek miyiz? Ve gariban ücretli öğretmenleri mecburen görevden çıkarıp sgk çıkışlarını yaptıracak mıyız?

Burada cevaplamıştık Hocam.

http://www.webdeogren.com/forum/idari-izinlerde-ayliksiz-izinden-donen-ve-dogum-sonrasi-izinlerle-ilgili-ekdersi-t921.0.html;msg1779;topicseen#msg1779

Emreerdem

Bir üye (1777) Şu soruyu sormuştu:  Aylıksız izni bitmeden dönen öğretmenler yerine bakan ücretli öğretmenlerin çıkışı da yapılacakmı. Teşekkürler
  Bir arkadaşımız Hayır hocam cevabını verdi.
Onun için ben kararsız kaldım. İDARİ İZİNLERDE AYLIKSIZ İZİN DÖNÜŞÜ VE DOĞUM SONRASI İZİNLERDE EK DERS dosyasında ise ücretli öğretmenin sgk çıkışı yapılacak gibi bir cümle var.
Keşke bu konularla ilgili Hamza AYDOĞDU imzalı bir yazı çıksa da rahatlasak.

Admin

Alıntı yapılan: Emreerdem - 15 Nisan 2020, 18:01:13 Bir üye (1777) Şu soruyu sormuştu:  Aylıksız izni bitmeden dönen öğretmenler yerine bakan ücretli öğretmenlerin çıkışı da yapılacakmı. Teşekkürler
  Bir arkadaşımız Hayır hocam cevabını verdi.
Onun için ben kararsız kaldım. İDARİ İZİNLERDE AYLIKSIZ İZİN DÖNÜŞÜ VE DOĞUM SONRASI İZİNLERDE EK DERS dosyasında ise ücretli öğretmenin sgk çıkışı yapılacak gibi bir cümle var.
Keşke bu konularla ilgili Hamza AYDOĞDU imzalı bir yazı çıksa da rahatlasak.

Hocam, Bulunduğunuz ilçe MEM ile görüşüp ona göre hareket etseniz uygun olur. Bakanlıktan yazı gelir mi gelmez mi bilinmez.

Benzer Başlıklar (3)

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.