Reklam Alanı - 1

2019-2020 Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Bilgi Paylaşım Bölümü

Başlatan habibocak, 07 Temmuz 2019, 12:22:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Admin

Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Bilgi Paylaşım Bölümü

Son Güncelleme: 23.09.2019 - 10:35

Sorularınızı yazabilirsiniz.

Açıklamalar:

1. Kurs başvuruları https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden yapılacaktır.

2. Bu yıl sadece tek okul tercih edilecektir.

3. Birden fazla okulda görev alacak tercihlerim dışında görevlendirme istiyorum seçeneğini isaretleyeceklerdir

4. Ücretli öğretmenlerimiz e-kurs.meb.gov.tr adresindeki e-devlet girişinden başvurularını yapacaklar. Öğretmen başvuruları bittikten ve sınıflar oluşturulduktan sonra ilçelere açılacak ekrandan okullardan ihtiyaç belirtilmesi halinde  çağrılıp evrakları istenecek ve onaylanacak. Ücretli öğretmenler birden fazla ilçeye başvuru yapabilecek hangisi kaç saat görev verdiyse sayfada görülebilecek.

5. Sistemde yetki verme olmayıp yetkiler kullanıcıya göre otomatik verilmiştir.

6. İlk defa Yönetici olarak atanacaklar;

a) Atanma ihtimalleri kesinse herhangi bir okul ve ders seçmeyip "Tercihlerim dışında da kurslarda görev almak istiyorum." seçeneğini işaretleyip kaydetmeleri yeterli olacaktır.

b) Kendi okullarına atanacaklarsa sadece kendi okullarını tercih etmeleri yeterli olacaktır.

c) Atanma ihtimalleri düşükse yada bilinmiyorsa kendi okullarını seçip Tercihlerim dışında da kurslarda görev almak istiyorum." seçeneğini işaretleyip kaydetmeleri yeterli olacaktır.

8. Hiç ders eklemeyen veya sonradan ders eklemesi yapmak isteyen okullar il MEM ile irtibata geçip Perşembeye (23.09.2019) kadar yeni ders eklemesi yapabilirler.

9. Öğrenci Başvuruları 23.09.2019 kadar açık kalacaktır.

10. Ders eklemeyi unutan, kurs başvurusu yapmayan yada yanlış ders seçen öğretmenlerin başvurularının alınması yada düzeltilmesi için yetkiler İl MEM'lere verilmiştir. İl MEM'ler 23.09.2019 mesai bitimine kadar işlem yapacaklarlardır.

11. Ders ekleme, Öğretmen ekleme, Öğretmen yanlış tercihini düzeltme işlemleri 23.09.2019 tarihi mesai bitiminde kapanacaktır.

12. Kurum yetkilisine sınıf-şube öğrenci tercih listesi ve öğretmeni seçen öğrenci listeleri eklendi.

telçeker

PİKTES Kapsamında  yaz telafi eğitim kursu açan arkadaşlarımız var mı.
Bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

Şuayip ERDOĞAN

Slm Hocam.Dyk kurs başvurusu için mebbis girişi yaptığımda sayfada yetkilendirilmediniz yazıyor. Ben Mdr Yardımcısıyım Bazı öğretmen arkadaşlardada aynısı yazıyor.  sistemde kullanıcılarının olup olmadığını nasıl kontrol edeceğiz ve ekleyeceğiz

Hocam,

Müdür yardımcıları kontrol ediliyor hocam.

Şuayip ERDOĞAN

Tşk Hocam sadece bana has değil bütün Mdr Yardımcıları aynı durumda galiba

aydinaltinn

hocam yetkilendirme uyarısı alıyoruz. Giriş yapamadık. Sorun nedir.

Mitka

Bu aciklamalar yeterli degil

Admin

Alıntı yapılan: Mitka - 14 Eylül 2019, 23:27:52 Bu aciklamalar yeterli degil

Siz sorun. Ben açıklayın hocam

osman_4555

Merhabalar herkese. Kendim müdür yardımcısıyım. Bu sene kurslar 17:45 gibi bitecek, görevli müdür Yardımcısı olarak o saate kadar okulda beklemek zorunda mıyım? Kendim kurs açsam da, açmasam da? Saat 5 te okuldan çıkabilir miyim sizce, Şimdiden teşekkürler.

Zfeyza

Hocam Basvuru onayda bekliyor.Tekrar uzatilmazsa ne yapilabilir?

Admin

Alıntı yapılan: Zfeyza - 15 Eylül 2019, 07:37:25 Hocam Basvuru onayda bekliyor.Tekrar uzatilmazsa ne yapilabilir?

Maalesef yapacak bir şey yok Hocam.

canerveli

Hocam merhaba

Okulumuzda bu sene kurs acilmayacagi icin baska okullara basvurmak istiyorum ilcedeki ancak yetkilendirilme hatasi aliyorum ben de. Okulumuzda kurs acilmayacagindan kurum basvurusu yapilmamis olabilir. Bu durumda nasil basvuru yapabilirim diger okullar icin

Admin

Alıntı yapılan: canerveli - 15 Eylül 2019, 12:02:16 Hocam merhaba

Okulumuzda bu sene kurs acilmayacagi icin baska okullara basvurmak istiyorum ilcedeki ancak yetkilendirilme hatasi aliyorum ben de. Okulumuzda kurs acilmayacagindan kurum basvurusu yapilmamis olabilir. Bu durumda nasil basvuru yapabilirim diger okullar icin

Hocam,

Onunla ilgili şu an çalışma yapılıyor.

10minutes

Tc kımlık numaramız ıle Kurum Müdür olarak goruluyor. Kendi bireysel ogretmen hesabımıza giremiyoruz. Basvuruları yapamadık. Ne yapmalıyız acep?

Admin

Alıntı yapılan: 10minutes - 15 Eylül 2019, 14:22:51 Tc kımlık numaramız ıle Kurum Müdür olarak goruluyor. Kendi bireysel ogretmen hesabımıza giremiyoruz. Basvuruları yapamadık. Ne yapmalıyız acep?

Sayın hocam,

Müdür olarak girdiğiniz ekrandan başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bir öğretmen ekranı olmayacak

mevlana42

Teşekkürler hocam

YASAL UYARI

Sitemizde yayınlanan içeriklerin büyük bir kısmı sitemize ait yada içerik sahiplerinin izinleri alınmış veya kaynak gösterilerek yayınlan içeriklerdir. Telif Hakları Yasasına uymadığını düşündüğünüz içerikleri bildirmeniz halinde incelenip 7 gün içinde silinecektir. Sitemizin içeriklerinin de izinsiz veya kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

2012 @ Tüm Hakları Saklıdır.